22 °C Budapest
Gurney a kórház folyosóján

Riasztóan terjed a betegség: azonnali látogatási tilalmat rendeltek el egy nagy hazai kórházban

2026. május 14. 11:28

Látogatási tilalmat rendelt el a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal népegészségügyi főosztálya a miskolci Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház valamennyi fekvőbeteg-ellátó osztályán. Az intézmény a Facebook-oldalán közölte, hogy az intézkedés csütörtöktől lépett életbe, és visszavonásig marad érvényben.

A tájékoztatás szerint a döntést az indokolta, hogy a Szent Ferenc Tagkórház két fekvőbeteg-osztályán a betegek és az egészségügyi dolgozók körében is megszaporodtak az akut légúti tünetekkel járó megbetegedések.

A kórház közölte: a látogatási tilalom idején is biztosítják a kapcsolattartás lehetőségét, súlyos állapotú betegek esetében pedig a hozzátartozók rendkívüli látogatási kérelmet nyújthatnak be az intézmény ügyeleti e-mail címén.

A járóbeteg-ellátást és a szakrendelések működését a korlátozás nem érinti, ugyanakkor a belépés továbbra is kötelező maszkviseléshez és kézfertőtlenítéshez kötött a légúti megbetegedések miatt.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. június 9. kedd
Félix
24. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?