AI-fotókkal akarta becsapni a NAV-ot egy magyar vállalkozó: ezért csúnyán megütheti a bokáját
Az ügyfél az adószámát nem kapta vissza, ráadásul még a büntetőjogi következmények lehetősége is felmerült a hatóságok megtévesztése miatt.
Az ügyfél az adószámát nem kapta vissza, ráadásul még a büntetőjogi következmények lehetősége is felmerült a hatóságok megtévesztése miatt.
Országos, áztató eső a következő 6-8 nap során sem várható, csak elszórt záporok, így az aszályhelyzet tovább romlik majd.
Szinte teljesen kiszáradt a Ronyva-patak Sátoraljaújhely közelében, a látvány pedig komoly aggodalmat keltett a helyiek körében.
Északkeleten zivatarokra is készülni kell.
Újabb medveészlelés miatt figyelmeztetik a lakosságot Borsodban. A vadállatot a Hangonyhoz tartozó Alsó-Hangony fölötti fenyvesben látták.
Az aszályos időszakban különösen fontos beavatkozás zárult le Északkelet-Magyarországon: csaknem egymillió köbméter friss vizet juttattak öt holtágba.
Borsod-Abaúj-Zemplén megye és Miskolc városa előtt tiszteleg a jegybank által kibocsátott új emlékérme.
Miközben a leggazdagabb magyar településeken már a 800 ezer forintot közelíti a nettó átlagkereset, addig a legszegényebb falvakban alig haladja meg a 165 ezer forintot.
Az elmúlt évtizedekben jelentős vezetői tapasztalatot halmozott fel, hiszen irányította az edelényi és a kazincbarcikai kapitányságot is.
Idén öt, hatóságilag kijelölt és ellenőrzött természetes fürdőhely várja a strandolókat Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében - közölte honlapján a vármegyei kormányhivatal.
Medveriadó az Aggteleki-karszton: napokon belül kétszer is felbukkant a ragadozó, természetvédelmi őr is találkozott vele.
A tárcavezető megerősítette, hogy a térségben biztosítottak az egészségügyi és mentési kapacitások.
Kapitány István energetikáért felelős miniszter és Hernádi Zsolt haladéktalanul elindult a tiszaújvárosi üzembe.
A legfrissebb adatok szerint már meghaladja a 69 ezret a sajátos nevelési igényű (SNI) tanulók száma a magyar iskolákban.
Egyre több helyről érkeznek medveészlelések Borsodból, a szakértők szerint pedig nagy valószínűséggel ugyanaz a fiatal barnamedve bukkan fel újra és újra a térségben.
Az intézmény a Facebook-oldalán közölte, hogy az intézkedés csütörtöktől lépett életbe, és visszavonásig marad érvényben.
Az erős, több helyen viharos szél a talajállapot függvényében felkavarhatja a port, ami látástávolság romlást okozhat.
Dráma Sajóbábonyban: éhségsztrájkra készülnek a vegyi üzem dolgozói. A helyzetet súlyosbítja, hogy a dolgozók szerint az üzemben jelenleg minimális a személyzet.
A legalacsonyabb részvételi arány Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében volt, a legtöbben eddig Győr-Moson-Sopron vármegyében adták le a szavazatukat.
Megdőlt a részvételi rekord, 74,2 százaléknyian adták már le a szavazatukat a választáson.