Az átlagosnál több esetben kellett visszahívni terméket Magyarországon 2025-ben. A fő ok: mikrobiológiai szennyeződés.
Kivonja a forgalomból az OGYEI bizonyos Letrox 50 mikrogramm tablettákat. A gyógyszerekkel nincs baj, de kavarodást okozhat, hogy az új kiszerelésű gyógyszerekbe más segédanyag van, mint a régiekben, ezért kell lekerülniük a polcokról.
Kivonja a forgalomból az OGYEI bizonyos Letrox 50 mikrogramm tablettákat – írja határozatában a hatóság. Az érintett gyógyszer ugyanis jelenleg régi és új formulával egyszerre van jelenleg forgalomban Magyarországon. Mindkét összetételű gyógyszer minősége megfelelő, azonban egyes, arra hajlamos egyéneknél a hatóanyagfelvétel a különböző segédanyag-összetételű forma esetében eltérhet.
Éppen ezért a OGYEI úgy döntött, hogy aki már átállt az új Letrox 50 mikrogrammos tablettákra az nem állhat vissza a régi segédanyagokkal rendelkező Letrox tablettákra. A keveredés megelőzése miatt pedig a hatóság inkább az érintett tételek forgalomból történő kivonásáról döntött. Ezek pedig a Letrox 50 mikrogramm tablett régi formáját,
- a 21002A, és
- a 21004A gyártási számú tételek érinti.
Az ügy első, 2022 novemberi részleteiről itt írtunk.
-
Karácsonyi bevásárlás: miért éri meg a Lidl mellett dönteni az ünnepek előtt?
Az ünnepi készülődés mindenkitől sok energiát és alapos tervezést igényel, ezért a Lidl célja, hogy az idei karácsonyi bevásárlást a vásárlók egyszerűen és egy helyen intézhessék.
-
Közeledik a síszezon, féláron is elérhető a Gránit Bank Platinum kártya: 50 milliós, síelésre is érvényes utasbiztosítás jár hozzá
Európa sípályáin nagyjából minden tizedik síelő szenved kisebb-nagyobb balesetet egy-egy szezonban.
-
Ez a cég ott lát lehetőséget, ahonnan más menekül: bevásárolták magukat egy borsodi zsákfalu baromfifeldolgozójába
A Pi-Pi Kft. a Demján Sándor Tőkeprogram segítségével korszerűsíti az üzemet.
-
Elektromos 4x4 városban, országúton, terepen: hol jön ki az előnye?
Mit is nyújt a négykerék-hajtás a mindennapokban az autósok számára?
-
Változó karácsonyi kosár: spórolnak a magyarok, de a menüre nem sajnálják
Egy kutatás szerint továbbra is kiemelt fontosságú az ünnep, de sokan szűkebb kerettel gazdálkodnak, visszafogják az ajándékköltést, és a megfizethető meglepetések felé fordulnak.
-
Évente tízmilliárdokat lopnak el a csalók hazai bankszámlákról – Kiderült, ki a legkönnyebb célpont
Becslések szerint 2,6 millió magyar változtatott online vásárlási szokásain, miután átverték vagy csalás célpontja lett, 40%-uk emiatt kevesebbet vásárol a neten.
-
Zsalutrend: számít a felhasznát anyagokba épített energia (x)
Fókuszban a karbonsemlegességhez hozzájáruló, csekély ökológiai lábnyommal rendelkező és igazolt adatokkal kínált építőanyagok. Ezek között rendhagyó egy 25 éves zsaluinnováció a Mevától.
-
Önálló digitális transzformációs terület a Rossmann-nál (x)
Dedikált csapattal indult el a digitális transzformáció a Rossmann Magyarországnál, az új, önálló területet Fürjes Ádám, a vállalat eddigi webshopvezetője irányítja.
-
A vásárlói élmény és az értékteremtés kéz a kézben jár az Ecofamily üzleteiben (x)
Az elmúlt években látványosan átalakultak a fogyasztói igények: a vásárlók ma már nem csupán termékeket keresnek, hanem olyan márkákat és üzleteket, amelyekkel azonosulni tudnak és amelyek valódi értéket képviselnek.








