A munkahelyek védelme a cél.
Koronavírus: így készítsd fel magad a válságra pénzügyileg
A koronavírus-járvány így vagy úgy, de mindenkit érint: egészen biztos, hogy még hosszú hónapokig érezni fogjuk a hatását. Aki nem szeretné, hogy váratlan pénzügyi meglepetések érjék, igyekezzen felkészülni a szűkös hónapokra még időben.
A koronavírus pénzügyi és gazdasági hatásairól már rengeteget írtunk, nem véletlen, hogy a kormányzat gazdaságvédelmi intézkedésekkel igyekszik megvédeni a magyar munkahelyeket. Ám ezek mellett mi magunk is sokat tehetünk annak érdekében, hogy átvészeljük az előttünk álló hónapokat.
Éppen ezért most összeszedtük, hogy érdemes készülni a válságra, milyen intézkedéseket érdemes meghozni saját és családunk pénzügyeit illetően.
Számolj!
Első lépésként tedd rendbe a pénzügyeidet, nézd át mire mennyit költesz, és azokról a dolgokról, amelyek nem létszükségletek (előfizetések), most mondj le. Elképesztő összegeket tudsz így félretenni havonta. Csupaszítsd le teljesen a költségeidet, és vizsgáld meg, mennyi ideig tudnál csak a megtakarításaidból élni, ha csak a legszükségesebb dolgokra költesz! Ezután vedd hozzá a bevételi forrásaidat.
Válságüzemmód
- Érdemes azt is megnézni, mennyi pénzt hagysz a bankoknál, és ha találsz jobb konstrukciót, válts. A Pénzcentrum Lakossági bankszámla kalkulátorával könnyedén kiszámíthatod, melyik számodra a legmegfelelőbb konstrukció.
- Elképesztően nehéz egyik pillanatról a másikra megváltoztatni fogyasztási szokásainkat, most mégis erre kényszerülünk. Ha teheted, spórolj, tartalékolj, és mondj le a "luxustermékekről", luxusszolgáltatásokról. Túl nehéz dolgod nem lesz, az élet elrendezte ezeket, hiszen sem a fodrász, sem a kozmetikus, sem a koncert, sem mozi nem csábít most.
- De le kell mondani most a tartós fogyasztási eszközök cseréjétől is, azaz hiába tervezted, inkább ne most cseréld le a telefonod, a kocsidat, és nem most újítsd fel a konyhádat!
- Korábbi felmérések szerint a magyarok átlagosan a fizetésünk egyharmadát élelmiszerre költik: ezek közt gyakran olyan termékekre, amik nagy részére feltehetően nincs is szükségük, vagy olcsóbban is beszerezhetnék. Élj ezzel a lehetőséggel, és csak azt vedd meg, amire a családodnak most feltétlenül szüksége van.
- Nézz körül otthon, és találd ki, mit tehetsz pénzzé! Második kocsi? Nyaraló? Drága hobbifelszerelés? Ha beüt a baj, ezektől érdemes megválni először.
Van munkád? Becsüld meg!
Rengeteg ember veszítette már el a munkáját, és fogja a következő hetekben, hónapokban. Ha te azon szerencsések között vagy, aki még tud dolgozni, akkor azt most becsüld meg. Ez nem az az időszak, amikor nézelődni lehet. Egyelőre azt ajánljuk, maradj a helyeden.
Ha mégis elveszítd a munkádat, fontos, hogy most ne írj alá közös megegyezést, mert akkor nem jár végkielégítés, ahogy akkor se, ha rá bírnak venni, hogy te mondj fel.
JÓL JÖNNE 2 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 millió forintot igényelnél, 60 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 42 034 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 9,96%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 42 083 forintos törlesztőt (THM 10,01%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Nincs munkád? Keress!
A jelenlegi helyzethez hasonlót a legtöbb munkavállaló soha sem tapasztalhatott - aki fizetés nélküli szabadságon van, vagy elvesztette bevételeit, jelenleg nem csak anyagi helyzete, hanem a járványhelyzet miatt is aggódhat. Ilyen szituációban még nehezebb bevételi forrást találni.
Valószínűleg nem kell sokat várni, és számos alkalmi munkalehetőség fog létrejönni éppen a járványhelyzet hatására. Az oktatás, gyermekfelvigyázás, árukiszállítás jelenlegi kihívásai azt fogják eredményezni, hogy sok helyen elkél majd egy segítő kéz.
Moratórium: kell ez nekem?
Akinek nincs komolyabb tartaléka, és fél attól, hogy elveszíti a munkáját, vagy csökkentik a fizetését, az feltétlenül gondoja meg, él-e a törlesztési moratóriummal. Ez a lehetőség a személyi kölcsönökre és a jelzáloghitelekre is vonatkozik, sőt, mindazon zálogkölcsönökre is, amelyek esetében a kölcsön visszafizetésének végső határideje (azaz a türelmi idő, amely időpontig a zálogtárgy értékesítésére nem kerül sor) 2020. március 18. után jár le. A moratóriummal kapcsolatos minden kérdést igyekeztünk megválaszolni ebben a cikkben:

Sosem látott járványadatok kerültek elő: pontosan ennyi oltott és oltatlan halt bele a koronavírusba
Tavaly a koronavírusban elhunytak negyede kapott csak oltást, a háromnegyede oltatlan volt.
A 6-18 éves fiatalok mintegy heti 8 órát töltenek játékkal, a magyar gyerekek pedig mintegy 76 százaléka ezzel tölti a szabadidejét.
A startolásnál a magyarok mindössze 10-15 százaléka ismerte a közösségi finanszírozás lényegét, és sokan még mindig összekeverik ezt a fajta támogatást a jótékonykodással.
Békebeli személyesség, XXI. századi technológia - a közösségi finanszírozás közel sem olyan újkeletű fogalom, mint azt gondolnánk.
A szorongás nem alaptalan, hiszen Magyarország évek óta rosszul szerepel a rákkal kapcsolatos halálozási listákon.
-
50 milliárdos rebranding folyamat zajlik a Penny-nél
A nehéz helyzetben is hosszú távra tervez az üzletlánc - a társ-ügyvezetőket kérdeztük.
-
Videó: ennyivel olcsóbb, ha nem a balatoni büfében vásárolsz, hanem a boltban
Megnéztük, milyen árak vannak a parton, és mennyibe kerül egy hamburger, ha magunk készítjük.
-
5 érv amellett, hogy vásárlóként miért válaszd a közösségi finanszírozást (x)
Békebeli személyesség, XXI. századi technológia - a közösségi finanszírozás közel sem olyan újkeletű fogalom, mint azt gondolnánk.
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


