Hazánkban padlón van az autópiac, amit mi sem szemléltet jobban, mint az, hogy az újautó eladások közel 80 %-kal csökkentek az előző évhez képest. Az elmúlt 12 hónapban körülbelül 100 kereskedés húzta le végleg a rolót, a központi költségvetés pedig milliárdoktól esett el az eladások drámai visszaesése miatt.
Hazánkban hat évvel ezelőtt még 208 ezer új autót értékesítettek, valamint 73 ezer használt autót importáltak. 2009-ben jó, ha 80 ezer új autót sikerül értékesíteni, a használt import 8-9 ezer darab lehet - mondta Fojt Attila, a Magyar Gépjármű-kereskedők Országos Egyesületének elnöke a Magyar Hírlapnak.
Hogy bukott egymilliót a gyanútlan autós? Veled is megtörténhet
Ennek következtében a regisztrációs adóbevételek is negatív rekordokat döngetnek, augusztusban alig egymilliárd forint folyt be az államkasszába. A Pénzügyminisztérium ebből az adónemből 82 milliárd forintos bevétellel számolt idén, augusztus végéig azonban csak 23 milliárdra tehető a bevétel.
Szakértők szerint a regisztrációs adó rendszere jó, de az adó mértéke nagyon magas. Ennek következtében hazánkban elterjedtek a külföldi rendszámú autók, melyek többszörös bevételkiesést jelentenek az államnak.
JÓL JÖNNE 3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 63 632 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,39%), de nem sokkal marad el ettől a K&H Bank (THM 10,82%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Nyomás! Figyelmeztetés minden autósnak
A piac zuhanása miatt körülbelül százra tehető azon autókereskedések száma, melyek végleg kénytelenek voltak lehúzni a rolót. Volt olyan kereskedés, amely 200 alkalmazottjának mondott fel, de mindenkit el tudott helyezni más kereskedéseknél.
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.







