7 °C Budapest
Jakarta, Indonesia, Nov 17, 2017. The Ferrari logo on one part of legendary Italian luxury sports car.

Ez aztán az álommunkahely: egy új Fiat Panda árát kapják bónuszként a Ferrari dolgozói

2025. február 15. 21:02

Eladott autók számában és bevételek tekintetében is új rekordot ért el 2024-ben a Ferrari. Az olasz márka ezért hatalmas bónusszal jutalmazta a dolgozókat. Az összeg kis híján annyi, mint egy új Fiat Panda olaszországi indulóára. Bár az európai autóipar jelentős része továbbra is a padlóról próbál felállni, a Ferrari köszöni szépen, jól van. Olyannyira, hogy az olasz sportautómárka tavaly minden tekintetben rekordot döntött. Bár a 13 752 eladott autó csupán 0,7 százalékos növekedés 2023-hoz képest, a bevételek már sokkal meredekebben, 11,8 százalékkel emelkedtek, egészen 6,7 milliárd euróig- derül ki a TotalCar cikkéből. 

A Ferrari vezetősége szerencsére nem felejtette el, hogy ezért a sikerért a munkásaik is keményen dolgoztak, így a vállalat hatalmas bónusszal jutalmazta több ezer alkalmazottja erőfeszítéseit. Az ANSA információ szerint Benedetto Vigna, a Ferrari CEO-ja 14 400 eurós, vagyis 5,77 millió forintos jutalmat emleget, amire 5000 alkalmazott jogosult.

Ez az összeg 100 euró híján egy új Fiat Panda indulóára Olaszországban. Magyarországon egyébként simán bele is férne a Panda ebbe a bónuszba: itt épp kevesebb, mint 5,3 milliós kedvezményes alapáron kínálják a típust. Nem ez az első alkalom, hogy a Ferrari hatalmas jutalmat ad a munkásainak. Legutóbb 13 500 euró (5,4 millió forint) ütötte az alkalmazottak markát.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. március 26. csütörtök
Emánuel
13. hét
Március 26.
A Lila nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. március 25. 21:26