Az Európai Parlament teljes embargót vezetne be az Oroszországból származó fosszilis tüzelőanyagokra.

Nem az olajszankciók miatt lett üzemanyaghiány Magyarországon - mondta az Európai Bizottság vezető szóvivője. Felhívta a figyelmet arra, hogy az embargó csak a tengeri szállítmányokra vonatkozik, Magyarország a vezetékes szállításra felmentés kapott, bármennyit behozhat Oroszországból.
Nincs értelme annak, amit a magyar kormány mond az üzemanyaghiány ügyében - közölte az Európai Bizottság vezető szóvivője. Eric Mamer az Euronews kérdésére válaszolt a testület szokásos sajtótájékoztatóján azzal kapcsolatban, hogy a magyar kormány szerint az Oroszországgal szembeni olajembargó okozza az ellátási gondokat a benzinkutakon, ez vezetett a hatósági ár kivezetéséhez.
A hvg.hu szerint a szóvivő felhívta a figyelmet arra, hogy az embargó csak a tengeri szállítmányokra vonatkozik, Magyarország a vezetékes szállításra felmentés kapott, bármennyit behozhat Oroszországból.
Február 5-től az orosz olajból származó finomított termék, magyarul az üzemanyag szállítását is megtiltják a tagállamok között. A témáért felelős másik szóvivő, Daniel Ferrie kijelentette, addig az időpontig a magyar olajvállalat bármennyi, orosz eredetű terméket behozhat, amelyet a pozsonyi finomítójában állít elő. Eric Mamer megjegyezte: Magyarország bűnbakként használ bennünket.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
-
Alapanyagtól a vásárlóig: így áll a fenntarthatósághoz a piacvezető kiskerlánc
A Lidl Magyarország a környezettudatosság mellett érvel.
- Fejlemény az Illatos úton talált szennyezés ügyében
- Nem szívbajosak az Audi dolgozói a bértárgyalásokon, ezzel bárki elégedett lenne
- Bajban a Pumák, késnek a Leopardok
- Idén is útnak indulnak a csíksomlyói zarándokvonatok, alig van már hely
- Jelentős változás jöhet a jogosítványoknál
- Nem bírja elviselni a sírást - hadat üzent a gyermekeseknek egy influenszer
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


