3 °C Budapest
Fuel pumps at a gas station

Kiderült: ennyi magyar autós szorult ki az üzemanyag árstopból

2022. július 30. 13:11

A benzinárstop újabb korlátozásával immár a hazai üzemanyagfogyasztás nagyjából felét lehet nem hatósági áron értékesíteni a Portfolio szerint. Így az importőröknek is jobban megérheti üzemanyagot hozni az országba.

A személygépkocsik mintegy 20 százaléka lehet céges üzemben tartású autó, ez mintegy 800 ezer autót jelenthet - tudta meg kormányzati forrásokból a Portfolio, amely hozzáteszi, hogy ezek az autók az átlagosnál többet futhatnak, ezért a fogyasztást az intézkedés nagyobb arányban érinti.

A portál szerint a külföldiek és a 7,5 tonnánál nagyobb járművek korábbi kizárása nagyjából a fogyasztás negyedét érintette. Így pedig a mai bejelentéssel az a helyzet állt elő, hogy

Magyarországon az üzemanyagfogyasztás kb. fele értékesíthető piaci áron, a másik fele 480-as hatósági áron.

Így az importőrökneg méginkább érdekükben állhat üzemanyagot behozni Magyarországra, és kevesebbet vásárolni az ellátási gondokkal küzdő Mol-tól.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Könnyek, sírás, meghatottság - így reagáltak, akik névre szóló dalt kaptak ajándékba (x)

Most bárki ajándékozhat személyre szóló dalt karácsonyra bármelyik szerettének. A SONG4U a mesterséges intelligenciát és személyes történeteket ötvözve készít egyedi dalokat.

Kihívásból lehetőség – Innováció a nyelvtanulásban gyerekeknek (x)

A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.

Sokkal több magyar gyereket bántanak így: igazi kegyetlen világ ez, bárki óriási bajba kerülhet

A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. január 26. vasárnap
Vanda, Paula
4. hét
Január 26.
Nemzetközi vámnap
KONFERENCIA
Tovább
Green Transition & ESG 2025
A Green Transition & ESG egy gyakorlatorientált konferencia
AI in Business 2025
Az AI-boom még nemhogy nem csengett le, hanem még csak most jön a java
Biztosítás 2025
A magyar biztosítási piac újabb kihívásokkal és lehetőségekkel néz szembe 2025-ben
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. január 25. 19:18
Agrárszektor  |  2024. december 9. 10:33