A szakemberek hangsúlyozzák, hogy a megfelelő folyadékpótlás kulcsfontosságú. Nem érdemes megvárni a szomjúságérzet kialakulását, a vizet folyamatosan pótolni kell.
Na ezért cseréld le most azonnal a nyári gumit
A biztonságos közlekedés érdekében érdemes idejében lecserélni a nyári gumiabroncsokat télire - figyelmeztetett az Országos Rendőr-főkapitányság Országos Balesetmegelőzési Bizottság főtitkára az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.
Kiss Csaba azt mondta: akkor jön el az ideje a gumiabroncs cseréjének, ha az átlaghőmérséklet 7 Celsius fok alá csökken. Az abroncs profilmélysége legyen nagyobb 2 milliméternél, de 7-8 évente akkor is új téli gumit kell vásárolni, ha alig kopott a felülete, hiszen a gumi elöregszik - mondta.
KATT! Tényleg a márkás téli gumi a legjobb? Kijött az ADAC legfrissebb tesztje
Hozzátette: ha valaki használtan vásárol téli gumit, arra kell figyelnie, hogy az abroncsok egyforma méretűek és mintázatúak legyenek, profilmélységük legalább 4-5 milliméteres legyen, valamint ne legyenek túl régiek.
Kiss Csaba hangsúlyozta: a balesetek elkerülésében nagy szerepük van a jó gumiabroncsoknak, hiszen a gépjármű tapadása "ezen a négytenyérnyi felületen múlik".
Brutális teszt: így változik az autód kemencévé fél óra alatt a kánikulában, csak így lehet kivédeni
A nyári hőségben parkoló autók utastere percek alatt veszélyesen felmelegedhet, az ADAC mérései szerint pedig akár a 60 fokot is megközelítheti a belső hőmérséklet.







