Rég nem volt ilyen jó dolga az autósoknak

2014. október 20. 16:33

Szerdától 9 forinttal csökken a benzin és 5 forinttal a gázolaj átlagára Magyarországon - tudta meg piaci forrásokból a Pénzcentrum. Ez azt jelenti, hogy a benzint átlagosan 389-390, a gázolajat pedig 402-403 forintos literenkénti áron tankolhatjuk majd.

Szerdától ismét bruttó 9 forinttal csökkenti a MOL a benzin és 5 forinttal a gázolaj nagykereskedelmi listaárát. Mindez azt jelenti, hogy az olajtársaság a benzin literjét bruttó 366,6, a gázolajét pedig bruttó 380,6 forintért adja majd a kiskereskedőknek.

Bár az egyes kutak árképzése egymástól eltérő, az autósok nagyjából ugyanilyen mértékű változással (9 forintos benzin- és 5 forintos gázolajár csökkenés) szembesülhetnek majd szerdától az állomásokon. Ez azt jelenti, hogy a benzint átlagosan 389-390, a gázolajat pedig 402-403 forintos literenkénti áron tankolhatjuk majd a kutakon.

Az egy évvel ezelőtti szintekhez képest a benzin literjét 14 forinttal, míg a gázolajét 21 forinttal olcsóbban vásárolhatjuk meg, ami a benzin esetében 3,5 százalékos, a dízelnél pedig 5 százalékos árcsökkentést jelent.

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 24. péntek
György
17. hét
Április 24.
A rendőrség napja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?