Habár még nagyon tél van, rövidek a nappalok és reggelente úgy érezzük, mintha sosem akarna világosodni, kettőt pislantunk és máris itt a tavasz.
A Magyar Közút Nonprofit Zrt. három párhuzamosan futó programban, országszerte összesen közel 1600 kilométer utat újít fel mintegy 165 milliárd forintból - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium.
Az adatokat Völner Pál, a tárca infrastruktúráért felelős államtitkára ismertette hétfőn Esztergomban: Komárom-Esztergom megyében idén és jövőre összesen több mint 46 kilométernyi szakaszt hoz rendbe az állami közútkezelő 5 milliárd forintot meghaladó keretösszeggel.
Az államtitkár abból az alkalomból látogatott a helyszínre, hogy a Magyar Közút Nonprofit Zrt. elkezdte a Budapest-Esztergom-Tát főút esztergomi szakaszának a felújítását.
A közbeszerzési eljárásban kiválasztott kivitelező elvégzi a pályaszerkezet lokális cseréjét, a teljes felületen új kopóréteget épít be, új burkolati jeleket fest fel. A munka ellenértéke 32,8 millió forint.
Lázár János bejelentette, jön az új KRESZ: ekkortól változnak a közlekedési szabályok Magyarországon
Január 20-án nyilvánosságra hozzák az új KRESZ-t, az új szabályokat legkésőbb szeptemberben tervezik bevezetni.








