Az elektromos átállás felgyorsulása és az új márkák megjelenése 2025-ben minden eddiginél összetettebbé tette az autóválasztást.
Magyarország az adóelkerülés visszaszorítása érdekében büntetheti ugyan azokat, akik jogszerűtlenül használnak külföldi, például szlovák rendszámot, de az Európai Bíróság szerint nem elvárható, hogy valaki a helyszínen, azonnal igazolja, hogy jogszerűen használja a rendszámot - derül ki az Európai Bíróság hétfői közléséből.
Az luxembourgi székhelyű uniós törvényszék sajtószolgálata közölte, hogy egy októberben született végzés egy ilyen ügyben azt mondja ki: ha valaki csak valamivel később tudja bemutatni az igazoló iratokat, arra nem szabható ki ugyanakkora bírság, mintha valóban jogszerűtlenül, a hazai regisztrációs és gépjárműadó megkerülése céljából használt volna külföldi rendszámot.
NEKED AJÁNLJUK
FRISS HÍREK
Több friss hír
NAPTÁR
Tovább
2026. január 3. szombat
Genovéva, Benjámin
1. hét
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. január 3. 08:10

Pénzcentrum | 2026. január 3. 06:02

Agrárszektor | 2026. január 3. 05:59





