A németországi autógyárak kapacitásuk alatt működnek, a termelés jelentősen visszaesett.
Kedden országszerte nehezítette a közlekedést a havazás, illetve a hófúvás, emiatt sok útszakaszon, határátkelőhelyen korlátozták a kamionok forgalmát, a csúszós utakon több baleset is történt, de egy település sem vált megközelíthetetlenné. Estig országszerte csaknem 200 műszaki mentésnél segítettek a tűzoltók. Az előrejelzések szerint erős hófúvás már nem várható, de a havazás még többfelé folytatódik.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat hajnalban Jász-Nagykun-Szolnok és Pest megyére, valamint a főváros területére másodfokú, Komárom-Esztergom és Békés megye kivételével az ország többi területére elsőfokú figyelmeztetéseket adott ki havazás, illetve hófúvás miatt.
A fővárosban hajnalban minden BKV-járat rendben elindult. A reggeli órákban még több megyében teljes, néhol részleges kamionstop volt érvényben. Délelőtt a magyar hatóságok is elrendelték a magyar-szlovén határszakaszokon a Romániából, Ukrajnából, Szerbiából és Horvátországból érkező, a 7,5 tonna össztömegűnél nagyobb tehergépjárművek közlekedésének részleges korlátozását.
A télies útviszonyok miatt országszerte több jármű árokba csúszott, keresztbe fordult az úton. Pest megyében is több balesethez riasztották a hatóságokat, az M0-s autóúton is egymást érték a balesetek.
Fejér megyében úgy döntöttek: korábban hazaengedik a gyerekeket az iskolákból, hogy hazajutásuk biztonságos legyen.
Az idő javulásával a meteorológiai szolgálat mindenhol elsőfokúra mérsékelte a kiadott figyelmeztetéseket. Kedd délutánra a megyei szintű kamionstopot, valamint a határátkelőhelyeken elrendelt részleges forgalomkorlátozást is feloldották.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság esti közleménye szerint a rendkívüli havazás ideje alatt, kedden kora délutánig Magyarország területén összesen 1400-1500 tehergépjármű kényszerült várakozni. Nem sokkal három óra előtt azonban mindenhol megindult a forgalom. A határátkelőhelyeken nem kell várakozni, a főutak döntő többsége jól járható, kisebb fennakadások egyes mellékutakon fordulhatnak elő - tették hozzá.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez kedden kora este eljuttatott figyelmeztető előrejelzésében azt írta: folytatódik az országos havazás. Szerda reggelig az országban még 3-10 centiméternyi hó hullhat. Szerdán az éjszakai órákig már csak az ország északkeleti felében valószínű számottevő, megmaradó hó. Ebből általában legfeljebb 5, az északkeleti határ közelében 5-10 centiméteres hóréteg alakulhat ki - tették hozzá.
JÓL JÖNNE 3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 63 594 forintos törlesztővel a Raiffeisen Bank nyújtja (THM 10,84%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 64 986 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Szerdára már csak három megyére és csak havazás miatt - hófúvás miatt már nem - adott ki elsőfokú figyelmeztetést a meteorológiai szolgálat.
Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád megyében 24 óra alatt több mint 10 centiméternyi friss hó is hullhat. Az ország többi részén nem várható veszélyes időjárási jelenség.
A Budapesti Városüzemeltetési Központ és a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. kedd esti közleményében azt írta: Budapesten nem sokkal 18 óra után sok helyen ismét intenzív havazás kezdődött. Munkagépeiket ezért a mellékutakról visszairányították a fő- és közösségi közlekedési utakra. A fővárosban éjszakára hómunkásokat vesznek fel.
Hardy Mihálynak, a Budapest Airport Zrt. kommunikációs igazgatójának tájékoztatása szerint a Liszt Ferenc-repülőtéren nincs fennakadás, de az intenzív havazás miatt ismét teljes készültségben dolgoznak.

Baltával faragták és nem viccel: teszten a Hyundai 4 kerekű luxusnappalija, fillérekből "tankolható"
Baltával faragott luxusterepjárót villantott a Hyundai: plug-in hibrid változatban teszteltük a vadonatúj Santa Fe-t. Ez az, ami 2025-ben kell.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Most bárki ajándékozhat személyre szóló dalt karácsonyra bármelyik szerettének. A SONG4U a mesterséges intelligenciát és személyes történeteket ötvözve készít egyedi dalokat.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
-
Tudod, hogy milyen káresetekre fizet a lakásbiztosításod?
A kutatásunkban arra keressük a választ, hogy az olvasóink a lakásukat vagy ingatlanukat érinthető káresemények közül mitől tartanak a leginkább.
-
Kiváló minőségű pékáruk a Vela Pékségtől (x)
A Vela Pékség elhivatottsága a kiváló minőség iránt a KMÉ-védjeggyel is igazolást nyert.
-
Kiváló minőség jele a Nádudvari Élelmiszer Kft. termékein (x)
A Nádudvari Élelmiszer Kft. elkötelezett a kiváló minőség iránt – ezt bizonyítja a KMÉ-védjegy is.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


