The White House in Washington DC, USA, South front Portico facing trees and garden.Official residence and workplace of the president of the United States.Sunset (or sunrise) scenic summer view of the iconic portico and the american

Egyre közelebb a háború vége? Fontos tárgyaláson van túl Zelenszkij és Donald Trump

MTI
2025. augusztus 5. 20:19

Telefonon tárgyalt kedden Donald Trump amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, megbeszélésük középpontjában az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború lezárása, valamint ukrán drónok amerikai megvásárlása állt.

"Eredményes beszélgetést folytattam Trump elnökkel. A legfontosabb természetesen a háború befejezése volt. Hálásak vagyunk az amerikai elnöknek minden erőfeszítéséért, amit az igazságos és tartós béke elérése érdekében tesz. Valóban mielőbb meg kell állítani a gyilkosságokat, mi ezt teljes mértékben támogatjuk. Már hónapok óta nem lenne háború, ha az oroszok nem húznák el azt" - jelentette ki Zelenszkij közösségi oldalain közzétett bejegyzésében.

Hozzátette, hogy összehangolták Ukrajna és az Egyesült Államok álláspontját a háborúval és annak befejezésével kapcsolatosan, valamint véleményt cseréltek az aktuális harci helyzetről. "Az oroszok fokozzák a támadások kegyetlenségét. Trump elnök teljeskörűen tájékozott az orosz csapásokról, amelyeket Kijev, más városaink és közösségeink elszenvedtek" - fűzte hozzá az ukrán államfő.

A két elnök ezenkívül megvitatta az Oroszország elleni szankciókat, azokat a közös európai intézkedéseket, amelyek segíthetik Ukrajna védelmét, valamint az Egyesült Államokkal való kétoldalú védelmi együttműködést. Zelenszkij megjegyezte, hogy Oroszország gazdasága továbbra is hanyatlik, ezért Moszkvában különös figyelmet fordítanak Donald Trump ultimátumára, amely sok mindent megváltoztathat.

Az amerikai elnök július 28-án jelentette be, hogy lerövidíti az Oroszország számára adott határidőt, és az Egyesült Államok tíz napon belül vámokat és egyéb intézkedéseket vezet be Oroszország ellen, ha Moszkva nem mutat hajlandóságot az ukrajnai háború befejezésére. Hétfőn Trump azt is közölte, hogy különmegbízottja, Steve Witkoff a héten, szerdán vagy csütörtökön Oroszországba látogat - emlékeztetett az Ukrajinszka Pravda hírportál.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

A drónokról szóló megállapodás tervezetét az ukrán fél már elkészítette, készen állunk annak részletes megvitatására és aláírására

- hangsúlyozta az ukrán elnök. Zelenszkij a múlt hónap közepén egy sajtóinterjúban már jelezte: az amerikai elnökkel olyan üzletről tárgyalnak, amelynek keretében Ukrajna drónokat adna el az Egyesült Államoknak fegyverekért cserébe. Később Julija Szviridenko ukrán miniszterelnök pontosította, hogy az Egyesült Államok már fontolóra vette egy nagyobb tétel ukrán drón megvásárlását.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. május 27. szerda
Hella
22. hét
Május 27.
A Kihívás Napja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?