Irán jelentősen kiterjesztette katonai ellenőrzését a Hormuzi-szoros térségében, és a jövőben előzetes engedélyhez kötné az áthaladó hajók mozgását.
Alkotmánymódosítást nyújtott be Orbán Viktor a pedofil-ügy bűnösének kegyelme miatt - ezt egy friss Facebook-bejegyzésben jelentette be.
„Pedofil elkövetők számára nincs kegyelem, ez a személyes meggyőződésem”- kezdte friss bejelentkezését Orbán Viktor, miniszterelnök. Aki annak apropóján szólalt fel rendkívüli Facebook-bejegyzésében, hogy néhány napja kiderült, a köztársasági elnök kegyelembe részesítette K. Endrét. Azt a K. Endrét, akit a bíróság azért ítélt jogerősen börtönbüntetésre, mert megpróbált kiskorú áldozatokat rávenni arra, hogy vonják vissza vallomásaikat egy olyan ügyben, ahol egy gyermekotthon vezetője zaklatta őket.
„Kialakult egy vita”- folyatja Orbán, aki szerint az elnöki kegyelem kérdésében nem jogászkodni kell, hanem rendezni a dolgot egy egyértelmű döntéssel. Orbán Viktor saját gyermekeire és unokáira reflektálva arról beszél, hogy benyújtott egy alkotmánymódosítást, ami lehetetlenné teszi, hogy kiskorú gyermekek sérelmére elkövetett bűncselekmény esetén az elkövető kegyelmet kaphasson.
Frissítés!
Csütörtök este meg is jelent a parlament weboldalán Orbán módosító javaslata, amely szerint a köztársasági elnök nem adhat kegyelmet, ha azt olyan bűncselekmény után kérik, amelyben kiskorú a sértett. A kormányfő indoklása szerint azért van szükség a módosítóra, mert a köztársasági elnök kegyelmi döntése körül vita alakult ki, és "ezt a vitát minden magyar ember számára megnyugtatóan le kell zárni."
JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 105 965 forintos törlesztővel a Raiffeisen Bank nyújtja (THM 10,35%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank (THM 10,39%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
(Címlapkép: Koszticsák Szilárd, MTI/MTVA)
-
Jelentős átrendeződés a lakossági megtakarításoknál: egyre nyitottabbak a magyarok a részvényekre
Az MBH Befektetési Bank vezérigazgató-helyettese szerint nő a kockázatvállalási hajlandóság.
-
Új női-férfi ügyvezető párossal és történelmi beruházással erősít a Rossmann Magyarország (x)
2026. július 1-től Szimeiszter Éva és Váradi István közösen vezetik a Rossmann Magyarországot.
-
A folyamatosan fejlődő Audax megújítja vállalati arculatát (x)
Több mint energia – intelligens menedzsment, hogy ügyfeleik arra fókuszálhassanak, ami igazán számít
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








