A jemeni húszi lázadók ismét támadást intéztek Tel-Aviv, illetve az Egyesült Államok Vörös-tengeren lévő hadihajója ellen.

A Shein, a népszerű kínai online divatkereskedő cég elhalasztotta tervezett londoni tőzsdei bevezetését. A döntés hátterében több tényező áll, köztük az Egyesült Államok által bevezetett új importvámok, valamint a befektetők által jelentősen csökkentett cégértékelés. A halasztás lehetőség ad a vállalatnak, hogy alkalmazkodjon a megváltozott piaci körülményekhez - jelentette a Retail Detail.
A Shein értékelése az elmúlt két évben jelentősen csökkent. Míg 2023-ban egy finanszírozási kör során még 66 milliárd dollárra (akkori árfolyamon körülbelül 60 milliárd euróra) értékelték a céget, a közelmúltban már csak 50 milliárd eurós IPO-értékelést céloztak meg. A befektetők azonban további csökkentést sürgetnek, nagyjából 30 milliárd euróra.
A vállalat eredetileg 2024 első felére tervezte a tőzsdei bevezetést, de most valószínűleg az év második felére halasztja azt. Ez az időbeli eltolódás lehetővé teszi a Shein számára, hogy jobban felkészüljön a változó kereskedelmi feltételekre és megnyugtassa a befektetőket a jelenlegi bizonytalan gazdasági környezetben.
Az Egyesült Államok "de minimis" szabályának várható eltörlése további kihívást jelent a cég számára. Ez a szabály eddig lehetővé tette, hogy a Shein 800 dollár (770 euró) alatti értékű árukat bevihessen az USA-ba vámmentesen. Mivel az Egyesült Államok a vállalat egyik legnagyobb piaca, e mentesség megszűnése jelentősen befolyásolhatja a Shein költségszerkezetét és jövedelmezőségét.
A Donald Trump régi-új amerikai elnök által bevezetett további 10 százalékos, minden Kínából érkező termékre kiszabott importvám szintén komoly nehézséget okoz a vállalatnak. Ráadásul ez a vámtétel a jövőben még tovább emelkedhet.
A kihívásokra válaszul a Shein állítólag bővíti vietnami gyártókapacitását, sőt, egyes hírek szerint néhány kulcsfontosságú kínai ruházati beszállítóját is arra kérte, hogy települjön át oda. A vállalat azonban egyelőre cáfolja ezeket az áthelyezési törekvésekről szóló információkat.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 616 989 forintot 20 éves futamidőre már 6,26 százalékos THM-el, havi 141 676 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,78% a THM, míg a MagNet Banknál 6,88%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Hogyan muzsikál Magyarországon a visszaváltási rendszer?
Az új visszaváltási rendszer bevezetése Magyarországon 2024 egyik legjelentősebb fenntarthatósági lépése volt, amely gyakorlatilag minden vásárlót érint. Az üveg-, műanyag- és fémdobozos italtermékekre kiterjesztett 50 forintos visszaváltási díj célja, hogy ösztönözze a lakosságot az italos csomagolások visszavitelére és az újrahasznosítás előmozdítására. Az automatizált visszaváltás bevezetésétől kezdve azonban megoszlanak a vélemények: sokak számára gördülékenyen működik, míg mások szerint még bőven van hová fejlődni, sőt sokan vannak azok is, akik egyenesen gyűlölik a rendszert.
A Pénzcentrum és a Debreceni Egyetem közös kutatása éppen ezekre a kérdésekre kereste a választ: hogyan látják a rendszer működését a hétköznapi emberek? Mik a legnagyobb kihívások, és mely területeken tapasztalható előrelépés? A kérdőíves kutatás célja, hogy őszinte képet kapjunk a magyar lakosság tapasztalatairól és véleményeiről – függetlenül attól, hogy valaki aktívan használja az új rendszert, esetleg másra bízza a visszaváltási teendőket, vagy éppen elutasítja azt. Éppen ezért fontos, hogy a válaszadó ne akarjon megfeleni senkinek, csak őszintén mondja el a véleményét. A kutatás eredményeiről a Pénzcentrum oldalain fogunk beszámolni. Előre is köszönjük, hogy válaszaival segíti kutatásunkat.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Fenntarthatóság és sztármárkák: ezek a legfrissebb trendek a drogériákban
Utánajártunk, hogy mekkora a keresletnövekedés a celebmárkák iránt és hogyan zajlik a termékfejlesztés.
-
Megtérülhet egy csúcskategóriás robotporszívó? A Dreame X50 Ultra Complete válasza meglepő! (x)
Elsőre két dologgal érdemes tisztában lennünk! Az első kérdés, hogy Ön olyan átlagos háztartások közé tartozik-e, amelyek évente több száz órát töltenek takarítással? A második kérdés, hogy mennyit ér Önnek a szabadidő?
-
Minőség és hagyomány a Gyulahúsnál a kiváló termékekért (x)
A Gyulahús Kft. Gyulai Pokol szalámija kiérdemelte a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyet, bizonyítva a tradicionális gyártás kiválóságát.
-
Állampapír? Globális piacok? TBSZ? - A szakértő válaszol (x)
A Lightyear befektetési platform március 5-én webináriumot szervezett az állampapírokról és a tartós befektetési számla (TBSZ) előnyeinek kihasználásáról.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


