Azt egyelőre nem tudni, hogy egy nem várt informatikai üzemzavar vagy egy elhúzódó háttérmunkálat okozza-e a kimaradást.
Szörnyű hír rengeteg magyar családnak: ha késve rendelsz innen, nem érhet célba időben az ajándék
Az év végi ünnepi időszakban jelentősen megnő a csomagforgalom, ami komoly kihívás elé állítja a futárszolgálatokat és a postát. Az online kereskedelem térnyerésével egyre többen választják az internetes vásárlást a karácsonyi ajándékok beszerzésére, ami a csomagküldő szolgálatok forgalmának ugrásszerű növekedését eredményezi - írja az Infostart.
Az online kereskedelem előretörésével egyre többen rendelik meg a karácsonyi ajándékokat az interneten keresztül, elkerülve ezzel a zsúfolt bevásárlóközpontokat. Ez a trend jelentős hatással van a csomagküldő szolgálatokra és a posta működésére, különösen az ünnepi szezonban.
A karácsonyt megelőző időszak kiemelten fontos a csomagszállítók és az online áruházak számára, hiszen éves forgalmuk jelentős része ekkor realizálódik. Ez azonban azzal jár, hogy a megnövekedett forgalom miatt hosszabbak lehetnek a kiszállítási idők. A futárszolgálatok azt javasolják az ügyfeleknek, hogy minél hamarabb adják le rendeléseiket.
A Packeta a gyors rendelésre ösztönzi ügyfeleit. A cég a belföldi csomagpontokra történő kézbesítés esetében december 18-i határidőt javasol a feladásra, hogy a csomagok még karácsony előtt megérkezzenek. A hazai csomagfeladások esetében általában a fizikai feladást követő 1-2 napon belül számíthatnak a címzettek a csomagokra.
A külföldről érkező csomagok esetében azonban hosszabb szállítási idővel kell számolni. A Magyar Posta figyelmeztetése szerint a távol-keleti csomagok esetében csak azok érkeznek meg időben, amelyeket már hetekkel ezelőtt megrendeltek.
A Távol-Keletről érkező ajándékokkal kapcsolatban, ha azokat az ügyfelek november elején megrendelték, a nemzetközi szállítási láncok terheltségének függvényében nagy valószínűséggel megérkezhetnek az ünnepig
- közölte a Magyar Posta.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,2 százalékos THM-el, havi 214 756 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank és az ERSTE Bank, ahol 6,71%, a CIB Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A vállalat azt javasolja, hogy aki leginkább tervez külföldi webáruházból karácsonyi ajándékot rendelni, számoljon azzal, hogy a megnövekedett csomagmennyiség miatt a megrendelt termékeket esetleg csak az ünnepek után kapja kézhez. Ezért inkább a hazai webshopok kínálatából való választást javasolják.
A csomagküldő szolgálatok különböző intézkedésekkel készülnek a megnövekedett forgalom kezelésére. A Magyar Posta például 130 új gépjárművel erősíti flottáját az év végi rohamra. A Packeta pedig rövidített tárolási idővel teszi zökkenőmentesebbé a csomagszállítást: az automatáknál 2 naptári napig, az átvételi pontokon pedig öt napig tárolják a csomagokat.
A cég azt javasolja, hogy aki csomagot szeretne feladni, az legkésőbb december 19-én adja fel a depóban, vagy december 18-án-ig az átvevőhelyen, hogy biztosan időben célba érjen a küldemény.
Súlyos dolgokra derült fény a kínai webshopnál: veszélyes termékek miatt gigabüntetést kapott a Temu
200 millió eurós bírságot szabtak ki a Temura, mert veszélyes babajátékokat és hibás töltőket találtak a kínai e-kereskedelmi óriás felületén.
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.

-
Öreg autók, dráguló piac: komoly tartalék van még a magyar lízingpiacban (x)
Jelentős növekedési potenciált lát a magyar autó- és lízingpiacban Hanczár Zsolt, az idén 35 éves, piacvezető Euroleasing Zrt. gépjármű-értékesítési igazgatója.
-
Rosalia Borpiknik: óriás nyárindító kerti parti a Ligetben (x)
A Rosalia Borpiknik június 4–7. között ismét benépesíti a Városligetet: borok, pezsgés és nyári hangulat vár a Vajdahunyad vár mögött.







