Újabb Spar-üzlet húzza le a rolót Magyarországon: a paksi bolt bezárása után Oroszlányban is végleg bezár egy áruház február 15-én.
Csaknem másfélszer annyi a 1,5%-os tej itthon, mint egy rövid utazással megközelíthető párkányi boltban.
Már nem először futunk bele abba, hogy egyes külföldi áruházláncokban az itthoniaknál jóval kedvezőbb árakat találunk, még annak ellenére is, hogy hatánkban hónapok óta kötelező akciók vannak bizonyos termékekre. Most azonban kimondottan mellbevágó pédlákkal találkoztunk - és ugyanarról a diszkontlándról van szó, csak épp az ország nem ugyanaz.
Egy TikTokra-feltöltött videó készítője mutatta meg, hogy ha átmegyünk Szlovákiába - mely Budapestről egyébként egy alig másfél órás vonatútba kerül! - máris több száz forintos különbségeket találhatunk az árakban. A videót itt most mi is megmutatjuk:
@gelencser.ferenc ♬ eredeti hang - nemazaferi - nemazaferi
Amint láthatjuk, a darált sertéshús kilója (ami itthon éppen beletartozott a kötelező akciós termékkörbe) Esztergomban 1949 forintba kerül, míg ugyanez a Mária Valéria-híd másik oldalán, Párkányban 1830 forintba kerül. A tej literje itthon 329, míg a párkányi üzletben 200 forint - vagyis a magyar ár csaknem a másfélszerese a szlovákiainak.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,42%, a Magnet Banknál 6,76%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,79%, míg a Raiffeisen Banknál pedig 7%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Ezek után már nincs mit csodálkozni azon, hogy honfotársaink egyre nagyobb számban ugranak át bevásárolni - s a hírek szerint már régen nem csak az északi, hanem a nyugati határ is vonzó célpont, mert sok termék Ausztriában is jobb áron kapható, mint itthon.
Hivatalos, brutális árcédulával érkezik a Lego papucs: ennyiért lehet megvenni a meghökkentő darabot
Globális együttműködést indít a Lego és a Crocs. Ennek részeként a két márka február 16-tól dobja piacra az első közös terméket.
-
Elfogyott a munkaerő? Ilyen szakembereket keresnek most leginkább a cégek
Hiába a versenyképes bér, egyre több pozícióra egyszerűen nincs jelentkező.
-
Több mint 22 milliárd forintot takarítottak meg a magyarok tavaly a Lidl Plus-al
A magyar vásárlók 85%-a minden vagy majdnem minden vásárlásnál használja a hűségkártyáját vagy mobilalkalmazását, míg mintegy 60%-a több programot is aktívan igénybe vesz.
-
Új AI központú kihívók a csúcsmobilok között: megérkeztek a HONOR legnagyobb újdonságai
A kínai gyártó vadiúj modelljeivel a Samsung és az Apple babérjaira tör. Egy biztos: nem a tudáson fog múlni.
-
Taxizás stresszmentesen? Mutatjuk a leghasznosabb funkciókat! (x)
Kényelem és biztonság minden út során: fedezd fel a Bolt beépített biztonsági funkcióit!
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







