Sokan nem fordulnak időben jogi képviselőhöz, és ezzel milliós összegektől esnek el.
Már most vannak olyan COVID-oltások, amiknek ismert az egy adagnyi áruk. Ezek között azonban bődületes különbségek mutatkoznak. A legolcsóbb majd tizedannyiba kerül, mint az eddigi legdrágább oltóanyag. Az árazás azért különösen fontos, mert nagy befolyással lehet a nemzetközi hatóanyag-terítésre, ahogy az sem elhanyagolható tényező, hogy melyik vakcinát, milyen körülmények között lehet tárolni. Eddig elérhető információk szerint Magyarország hozzávetőleg 9 millió vakcinát már lefoglalhatott az állampolgárok számára.
Rengeteg COVID-vakcina toporog már a célegyenseben, sőt olyan oltóanyag is akad, amit december végén elkezdenek beadni az embereknek. Ezek közül, ami az Európai Uniót leginkább érinti az a Pfizer és BioNTech vakcinája, erről kedden írtuk meg, hogy december végén már az EU-ban is engedélyezhetik a gyógyszert, ami utána megindulhat a tömeges oltás.
Ezen kívül azonban a Moderna, a Sinovac, a Johnson & Johnson, az orosz Sputnik V és az Oxford Egyetem közreműködésével fejlesztett vakcina is ott toporzékol már az oltás-kapuban. E vakcináknak ráadásul már az ára is ismert. A híradások többsége persze első sorban a vakcinák hatásosságáról szól, ám a globális terítéskor egyáltalán nem mindegy, hogy az oltásokat milyen körülmények között lehet tárolni, illetve hogy mennyibe fognak kerülni.
Csak egy példa, a Pfizer/BioNTech hatóanyágát -70 C fokon kell tárolni, míg a Moderna terméket egy átlagos fagyasztóban, -20 fokon is lehet tartani, ez például egy olyan indikátor, ami hatással lehet a nemzetközi terítésre.
Ahogyan például az is, hogy míg a gazdagabb kormányok adófizetői pénzből teszik ingyenessé az oltásokat az állampolgáraik számára, addig más, akár szegényebb országokban ez biztos nem lesz mindenhol lehetséges. Ezért a szakértők azon a véleményen vannak, hogy például az olcsóbb oltások döntő szerepet játszanak majd a világjárvány legyőzésében a világ távolabbi sarkaiban.
Ahogy a statisztikákból látszik, egyáltalán nem mindegy, mennyibe is kerül egy vakcina. A legolcsóbb és a legdrágább induló között ugyanis majd tízszeres az árbeli eltérés. Az eddig hat árlistás vakcina közül három 5 ezer forintnál - majdnem inkább 6 ezernél - is drágább, míg az orosz, valamint a Johnson & Johnson vakcinája 3 ezer forintba kerül. A legolcsóbb vakcina messze az Oxford Egyetem és az AstraZeneca vállalkozása, az egyszeri adagjuk
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Még mindig a sötétben tapogatózunk
A vakcinákkal kapcsolatban egyelőre annyi biztos, hogy november végi adatok szerint az EU 1,43 milliárd adag COVID-oltást már lefoglalt. Ezen belül Magyarország, ahogy azt a december harmadiki Kormányinfón Gulyás Gergely elmondta, 50 milliárd forint értékben foglalt le saját felhasználásra vakcinákat. Ha vesszük a 6, már árral rendelkező vakcina átlagárát, akkor ez körülbelül
Ez csaknem a teljes magyar lakosság oltására elegendő lehet. Ám fontos hangsúlyozni, hogy a pontosan lefoglalt oltóanyagok márkájáról egyelőre nem lehet tudni. Ahogy pontosan az sem tiszta, hogy magánegészségügy keretén belül be lehet-e majd oltatnia magát az embernek. Mert ha igen, akkor egyáltalán nem mindegy, milyen árú oltásokat tudnak majd beszerezni az ellátók. Egyelőre annyi biztos, hogy Gulyás Gergely ezzel kapcsolatban azt mondta,

Mégse ment ki a divatból a borravaló? Úgy jattolnak a magyarok a futároknak, mintha nem lenne holnap
A legtöbben már megelőlegezve, a kiszállítás előtt adnak és a rendelésszámokhoz arányosan Budapesten kapják a legtöbb borravalót a futárok.

Kivételes akciót robbant a Lidl a héten: ilyen leárazás nem sokszor van, indulhat a roham a boltokba
Beütött a kánikula, az Aldi után most a Lidl akcióz le hűsítő berendezések.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


