Több millió magyar melóst zavartak haza: ilyet 5 év alatt még senki sem látott
Drasztikus mennyiségű munkahelyi többlethiányzást regisztráltak Magyarországon 2020-ban a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos legterheltebb hetekben.
Biró Attila vagyok, a Pénzcentrum rovatvezetője. Karrieremet 2017 őszén kezdtem a lapnál, mint újságíró-szerkesztő. Fő témáim közé tartozik az oktatás, a vásárlás, az élelmiszerügyek, az energihatékonysági beruházások világa, illetve az európai uniós, lakosságot érintő statisztikák elemzése.
Drasztikus mennyiségű munkahelyi többlethiányzást regisztráltak Magyarországon 2020-ban a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos legterheltebb hetekben.
Nincs még egy ország, ahol ennyien ennyire pesszimisták lennének azzal kapcsolatban, hogy mikorra térhet vissza a covid után a normális életünk.
Sajnos két koronavírus-oltás között is el lehet kapni a fertőzést, ha valaki így jár, annak meg kell várnia a gyógyulást, mielőtt elmenne a második adagjáért.
Magyarországon nem hogy emelkedett, de csökkent a foglalkoztatás 2020 utolsó negyedévében a harmadikhoz képest. Ilyen csak 5 országban volt megfigyelhető.
Csúnyán lemaradtak a magyar vállalkozások, ami a mesterséges intelligencia felhasználását jelenti.
Fontos változást élesít sportfogadói felületén a Szerencsejáték Zrt., aminek a fókuszában az e-sportok állnak.
Súlyos, de 2020-ban annyival többen haltak meg Magyarországon, hogy a születéskor várható élettartam is évtizedes távlatban is radikálisan lecsökkent.
A milliárdos agrárcápa elárulta azt is, mi a sikeres vállalkozás titka, és azt is, hol rontja el sok vállalkozás a befektetőkeresést.
Bár a turizmust két vállra fektette a koronavírus-járvány, nem mindegyik turisztikai típust érintette egyenlő mértékben rosszul a covid-19.
Alig négy hónap telt a 2021-es évből de már többen életüket veszítették otthoni égetéskor. Mutatjuk a legfontosabb tűzgyújtási szabályokat, és a bírságtételeket is.
"Ez már az elejétől benne volt a családunkban, hogy tanulni, kell, és akkor lehet belőlem bármi" - mondta el a Pénzcentrumnak adott interjúban Schwéger Zsófia, festő. Az immáron Londonban élő művésszel Budapesten beszélgettünk eddigi pályája alakulásáról, a művészetben kialakuló brutális versenyhelyzetekről, illetve arról is, Magyarországon mekkora közönség tud megfizetni egy több millió forintos festményt. A magyar festő ráadásul azon kevesek közé tartozik, akinek hamarabb volt New York-i galéria-képviselete, mint magyar.
Nagyot csapott a vírus az édességeken.
Ez gyors volt.
Egyre türelmetlenebbek az emberek.
Ez az év más mint a tavalyi.
Több mint 10 ezer fiatal magyar diák bazírozott eddig jól a felsőoktatási jelentkezéskor, azok, akik az informatikai képzést választották. Ők ugyanis messze a várható legnagyobb bruttó kezdőbérekre számíthatnak akkor, ha sikeresen abszolválják tanulmányaikat. Ezzel szemben a gazdasági képzések közül csak egyetlen helyen várható több mint 400 ezres bruttó, miközben a csúcsnépszerű pszichológiában vagy betegápolásban a várható kezdő bruttó bérek még a 300 ezer forintot sem érik el. Mutatjuk, kik tettek eddig a legjobb lóra a fiatal magyarok közül.
Ennek sokan nem fognak örülni.
Évek óta nem történt ilyen.
Nyílt sisakos küzdelem volt.
Euróban kifejezve, Magyarországon a 3. legkisebbek a medián bruttó bérek, igaz, ha kereseteket a tagállamokban tapasztalható árszínvonal függvényében tekintjük, akkor hazánkban valamivel jobb a helyzet, úgy már csak a 6. legrosszabb helyen állunk. De az EU leggazdagabbjai még így is háromszor, az osztrákok pedig 2-szer annyit visznek haza havonta. Ezzel együtt, 12 év távlatában a magyar havi medián bruttó bérek majd 60 százalékkal ugyan nőttek, de ez csupán a 10. legnagyobb volt az EU-ban, a máltai csoda például 3,5-szer nagyobbat robbant.