Rendszerfrissítés és karbantartás miatt május 11-én éjszaka több órára teljesen leállnak a Foxpost A-Box csomagautomatái.
Jó minőségű mézek közül válogathatnak a magyarországi vásárlók, a boltok polcain található termékek többsége megfelelt az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) éves ellenőrzésén. A bevizsgáltatott mézek közül csupán néhánnyal akadt problémájuk a szakembereknek - írja a Magyar Nemzet.
Jó minőségű mézek közül válogathatnak a magyarországi vásárlók, a boltok polcain található termékek többsége megfelelt az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) éves ellenőrzésén - írja a lap.
A lap ugyanakkor kiemelte: az idei szezont beárnyékolja, hogy az időjárás miatt a szokásosnál jóval kevesebb méz készülhetett a kaptárakban, az esők ráadásul több méhészet teljes pusztulását okozták. Ötvenéves mélypontra eshet a termésmennyiség.
Az OMME 381 magyarországi és külföldi mézmintát vizsgáltatott meg. A nagy szupermarketek polcairól 88 mintát vettek le, és mintegy 151 termelői akácméz minőségét ellenőrizték. Sok külföldi eredetű mézet is vizsgáltak - például mexikóit és chileit -, megnyugtató eredménnyel - írta a lap.
Az időjárás idén nem kedvezett az ágazatnak, a hűvös tavasz és a csapadékos nyár nagyon megnehezítette a méhek munkáját. A szakemberek ezért az elmúlt ötven év legrosszabb méztermését várják idén. Egyes becslések szerint annyira kevés méz készült a szezonban, hogy januárra már nem marad magyar áru a piacon.
JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 105 965 forintos törlesztővel a Raiffeisen Bank nyújtja (THM 10,35%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank (THM 10,39%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Nagy István agrárminiszter képviselői kérdésre adott írásbeli válaszában arra hívta fel a figyelmet: az eső miatt bajba került méhészeknek most az a legsürgősebb feladatuk, hogy vis maiort jelentsenek a Magyar Államkincstárnak. Amennyiben a termelő hitelt érdemlő módon tudja igazolni a vis maior esemény bekövetkeztét, mentesülhet egyes támogatási feltételek teljesítése alól, így elkerülhető, hogy a már elnyert hozzájárulást vissza kelljen fizetnie.
-
A héten nyit a régió új nemzetközi filmipari eseménye (x)
Május 8-án indul a Eurocine Budapest a Hungexpo-n
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








