Ennyi cukrászdát söpört el a járvány és a rezsiválság: nem bírják a drágulást sem a magyar pénztárcák
A 2008-as gazdasági világválság nagyon negatívan érintette a hazai édesipart, azonban az elmúlt egy évtizedben a szektor nagy fejlődésen esett át.
A 2008-as gazdasági világválság nagyon negatívan érintette a hazai édesipart, azonban az elmúlt egy évtizedben a szektor nagy fejlődésen esett át.
A legutóbbi vizsgálatok rávilágítottak ugyan, hogy a kínai mézet tartalmazó termékek csaknem nyolcvan százaléka hamis, a Törökországból származóknál pedig még rosszabb a helyzet.
Több mint 400 termék árát csökkentette a Lidl januártól, akár közel 30 százalékkal alacsonyabb árakkal is találkozhatnak a vásárlók. Olcsóbb lett a sajt, a kenyér, de még a méz is.
A nyári aszály miatt, főként a Dunától keletre a szokásos mézmennyiség felét tudták a méhészek előállítani.
A felvásárlók is óvatosabbak, nem mernek nagy mennyiséget beszerezni a jelenlegi helyzetben egyre inkább luxuscikknek számító termékből.
Komoly minőségi kifogásokkal élt egy ellenőrzés, mikor a magyar boltokban kapható mézeket vizsgálta.
Öt év leforgása alatt Magyarországot valósággal elárasztotta az ukrán és kínai méz. Az árak robbanásszerű emelkedésével párhuzamosan pedig több a hamisításos botrányok száma is.
Egyre több az egyszerű szúnyog- és darázscsípésre fellépő szokatlanul erős bőrreakció. Az általános tünetek, bőrgyulladások miatt tavalyhoz képest többen fordulnak orvoshoz.
Akácmézből lesz elég, a napraforgót érintő súlyos aszály miatt ebből kevés mézre számítanak a méhészek.
Idén vegyes évet zárhatnak a méhészek: az ország nyugati felén sok és jó minőségű a méz, míg a korábbi, virágmezőkben gazdag részeken az aszály miatt méz is alig lesz.
Az aszály máshol is gondot okoz, de a méhek éheznek, így sokkal kevesebb méz lesz idén.
Újabb két akácmézet hívott vissza a Nébih a Klenácz József gyártotta termékek közül.
A világpiacon alig ismert mézfajta, a legtöbb ember nem is tudja, hogy a méhek a vaddohány, más néven selyemfű nektárjából is készítenek különleges aromájú mézet.
2021-ben a hazai méhészeti ágazat közepesen gyenge évet zárt, aminek az oka főleg az volt, hogy a legfőbb hazai méhlegelőknek számító akácosok friss rügyei 2021 áprilisában elfagytak.
A mostoha időjárási körülmények miatt rossz évet zártak a méhészek, egyre kevesebb a méz, amit egyre drágábban kínálnak.
A polcokon található termékek közül a nem megfelelő vagy hamisított termékek kiszűrése a vásárlók számára nem egyszerű feladat.
Nem lehetett megállapítani, hogy milyen alapanyagok felhasználásával készült, és azt sem, hogy ezen alapanyagok honnan származnak.
Álruhában ugyan, de ismét bekerült az áruházak kínálatába a köztudottan nem természetes úton előállított termék.
Lecsapnak a hatóságok a hamis mézre, az ünnepek közeledtével egyre többen buknak le.
Minden igazi méz rendkívüli hatással van az emberi szervezetre: olyan összetevőket tartalmaz, amelyek ebben a formában semmi másban nem lelhetőek fel.