A közel-keleti konfliktus hatására drasztikusan megemelkedtek a műtrágyaárak.
Szinte már hagyomány, hogy amint elindul a jegyvásárlás a legújabb Star Wars-filmre, a Cinema City weboldala felmondja a szolgálatot. Nem sokkal 10 óra előtt kezdték el árusítani a jegyeket a trilógia befejező részére, a Skywalker korára, de máris elérhetetlen a mozihálózat honlapja.
A Star Wars: Skywalker kora premierjére, december 19-ére, mától lehet jegyet váltani a Cinema City mozikban. Lehetséges, hogy jobban jár az, aki az online vásárlás helyett személyesen megy el megvenni a jegyét. Nem ez az első eset ugyanis, hogy az e-jegyvásárlási rendszer összeomlik a hirtelen megnövekedett forgalomtól. Ráadásul idén, amelyet a vásárlók jeleztek is a közösségi média felületeken, nem hirdetett meg sem a forgalmazó, sem a mozihálózat konkrét időpontot sem az árusításra, pedig tegnap azt ígérték, hogy jelezni fognak.
"A Cinema City weboldalára érkező nagy terhelés miatt a Star Wars: Skywalker kora című filmre indított mai jegyelővétel során ismét lassulás tapasztalható a rendszerben. Tudunk arról, hogy történtek sikertelen tranzakciók, de ez az összes jegyeladáshoz képest elenyésző, a rendszer működik.
Az esetleges kellemetlenségekért elnézést kérünk!
A Cinema City mindegyik mozijában személyesen is van lehetőség a jegyvásárlásra, emellett folyamatosan újabb vetítési időpontok megnyitásával szeretnénk még több rajongónak elérhetővé tenni az új epizódot.
Fontos tudnivalók:
Egy adott jegyvétel abban az esetben minősül sikeresnek, ha a vásárlás után a néző visszaigazoló emailt kap a Cinema City-től. Akik a Cinema City-től nem kaptak visszaigazoló levelet, azoknak nem sikerült a vásárlása, a levont összeget sürgősséggel jóváírjuk majd az adott bankszámlán anélkül, hogy azt külön jelezni kellene a mozihálózatnak. Ha a jegyvásárló nem rendelkezik a visszaigazoló levéllel, javasoljuk, hogy próbálja újra a tranzakciót. A Cinema City semmilyen esetben sem ad el ugyanarra a helyre kétszer jegyet!"
Azok, akik már fél 10 óta várták, mikor nyílik meg a jegyelővétel, hasonló problémákkal szembesültek, mint a korábbi években. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy vannak, akiknek sikerült jegyet váltaniuk, arányaiban viszont az elégedetlen vásárlók vannak többségben.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,9%, a Magnet Banknál 7,03%, a Raiffeisen Banknál 7,22%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29% . Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Ugyazanaz a sztori évek óta
Utoljára 2019. április 4-én akadozott ennyire az online jegyvásárlás, akkor a Bosszúállók: Végjáték premierjére vehettek jegyet a nézők. Akkor is ugyanazokkal a jelenségekkel találkozhattak: vagy be sem tudtak lépni a vásárlási-helyfoglalási felületekre, vagy ha sikerült is megvenni a jegyet, a rendszer levonta a pénzt a számláról, visszaigazoló e-mailt azonban nem érkezett.
Azonban néhány felhasználó ezt is cáfolta. Ez a mizéria évek óta tart, és szinte már hagyománnyá kezd válni, nem csak a Star Wars-filmek, hanem a nagyobb várakozást övező blockbusterek előtt is. A rendszerint 10 órára meghirdetett online jegyelővételek a blockbusterek esetében időnként később élesednek, ami után pedig nem bírja el a rendszer a terhelést.
Tavaly előtt Az utolsó jedikre ilyenkor már régen megvolt a jegyük a rajongóknak - akkor már október 10-én megnyitották az elővételt -, ezért nemrég a ziro.hu megkereste Buda Andreát, a Cinema City marketing- és PR-igazgatóját, aki akkor még nem tudott hivatalos információval szolgálni arról, mikortól vásárolhatnak jegyet a nézők, de elmondta:
Úgy tűnik, mégsem sikerült olyan fejlesztéseket végrehajtani, hogy zökkenőmentes legyen a jegyelővétel. Viszont az érezhető, hogy azért az áprilisi Bosszúállók-eset, valamint a korábbi évek Star Wars-filmjeihez képest, most mintha többet bírnának a szerverek. Azonban lehet, hogy ez azért van így, mert az új trilógia második epizódjának fogadtatása negatív volt, ezért kevesebben állnak most sorban az online kasszáknál is.
Felejtsd el az olcsó húsvéti sonkát: a húsipari szakértő elárulta, miért fizethetünk rá a spórolásra
Húsvéti sonkavásárlás 2026: Kötözött vagy gyorspácolt, áztatva vagy főzve, olcsón vagy horror áron – mutatjuk, mire érdemes figyelni az ünnepi asztalra kerülő sonka kiválasztásakor
-
Milliárdokkal támogatjuk a fontos társadalmi célokat (x)
A legtöbb szempontból magyarok a kiskereskedelem óriásai
-
Évente akár 30 millió adagra is elegendő élelmiszert mentünk meg a rászorulóknak (x)
A legtöbb szempontból magyarok a kiskereskedelem óriásai
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








