A június 4-től induló Lidl-akciós kínálat a „Sport & Szabadidő” kategóriában a kerti medencékre, strandfelszerelésekre és a vízkezeléshez szükséges karbantartó termékekre épül.
A Kormány 18 százalékra csökkentené az internet-előfizetések után fizetendő általános forgalmi adót. Ezzel az intézkedéssel egy olyan szolgáltatást helyezne kedvezményes áfakörbe, mely ellenkezik az Európai Unió, hazánk által korábban elfogadott szabályaival. A kormány azonban egy már ismert recept alapján taktikázik, vélhetően sikeresen - írja a Világgazdaság.
Deutsch Tamás Digitális jólét programért felelős miniszterelnöki biztos kijelentése alapján valószínűsíthető, hogy a jelenleg érvényes 27 százalékról, 18 százalékra csökken az internet-előfizetések után fizetendő általános forgalmi adó mértéke 2017. január 1-től.
Pierre Moscovici, az EU gazdasági és pénzügyi biztosa, Varga Mihály nemzetgazdasági miniszternek írt levelében jelezte, hogy a tervezett áfacsökkentés ellenkezik az Európai Unió jogszabályaival, ugyanakkor azt is jelezte, hogy a szabályrendszer változhat, addig viszont Magyarország türelmét kérte.
A kormány valószínűleg pont emiatt, a tervbe vett EU-s szabályváltoztatás miatt fogja már korábban meglépni az áfacsökkentést. Kötelező érvényű bírósági határozat Magyarország ellen ugyanis már csak akkor várható az ügyben, amikor a magyar kormány lépése már nem fog szabályokba ütközni - véli a Világgazdaság.
Súlyos dolgokra derült fény a kínai webshopnál: veszélyes termékek miatt gigabüntetést kapott a Temu
200 millió eurós bírságot szabtak ki a Temura, mert veszélyes babajátékokat és hibás töltőket találtak a kínai e-kereskedelmi óriás felületén.
-
Az egészségbiztosítással megelőzhetjük a bajt és megőrizhetjük az egészségünket (x)
A megfelelő egészségbiztosítás nemcsak anyagi védelmet nyújthat, hanem az egészségügyi ellátások megszervezésében és finanszírozásában is segítséget adhat.
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.








