A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság és megyei kormányhivatalok hétfőn kezdik meg ünnepek előtti ellenőrzéseiket a kereskedelemben, amelynek célja a biztonságos karácsonyi vásárlások feltételeinek biztosítása.
A közlemény szerint a hatóság laboratóriumban vizsgálja a többi között a karácsonyi fényfüzérek biztonságosságát, s az üzletekben és a piacokon is végez ellenőrzéseket a veszélyes termékek kiszűrésére.
A közlemény szerint az óvatosság nem árt: a budapesti felügyelőség már október végén, a Kőbányai út 25. szám alatti piacon tartott ellenőrzés során négyféle fényfüzérből vett mintát, és három típusból 381 darab áramütés-, illetve tűzveszélyes fényfüzért foglalt le.
A november 14. és december 23. közötti ellenőrzések során a felügyelőségek munkatársai több területen és témakörben tartanak fokozott ellenőrzést. Így például vizsgálják az árfeltüntetés megfelelőségét, ellenőrzik az akciós ajánlatok valóságtartalmát, kivonják a forgalomból a veszélyes termékeket, s ellenőrzik a fogyasztói jogokkal kapcsolatos tájékoztatást.
Az ellenőrzések elsősorban a széles fogyasztói tömegeket vonzó nagy áruházláncok üzleteire, hiper- és szupermarketekre és a bevásárlóközpontokra koncentrálnak, de a felügyelők jelen lesznek a kistelepüléseken, a vásárokon és a piacokon is.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,9%, a Magnet Banknál 7,03%, a Raiffeisen Banknál 7,22%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29% . Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A vonatkozó törvényi szabályozásnak megfelelően a kis- és középvállalkozásoknál első esetben a hatóságok nem szabnak ki pénzbírságot, viszont ellenőrzik, hogy a hiányosságokat a kereskedők a megszabott határidőn belül kijavítják-e. Fogyasztóvédelmi bírsággal a fogyasztók széles körét érintő súlyos jogszabálysértés esetén lehet számolni.
Felejtsd el az olcsó húsvéti sonkát: a húsipari szakértő elárulta, miért fizethetünk rá a spórolásra
Húsvéti sonkavásárlás 2026: Kötözött vagy gyorspácolt, áztatva vagy főzve, olcsón vagy horror áron – mutatjuk, mire érdemes figyelni az ünnepi asztalra kerülő sonka kiválasztásakor
Meglepő fordulat a magyar boltokban: kiderült az igazság a húsvéti árakról, erre kevesen számítottak
A hagyományosan húsvéti ételek, a sonka, a tojás, vagy a torma javarészt a tavalyi áron, vagy annál is alacsonyabban kaphatók a nagy kereskedelmi láncok üzleteiben.
-
Ott a nyomás a cégvezetőkön: lépni az AI-ban, vagy még kivárni?
Töltsd ki a kérdőívünket, csak 5 perc.
-
Meghívó a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége közgyűlésére (x)
A Munkaadók és Gyáriparosok Szövetségének soron következő közgyűlése
-
Az élelmiszerek 80 százalékát hazai forrásokból szerezzük be (x)
A legtöbb szempontból magyarok a kiskereskedelem óriásai
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








