29 °C Budapest

A gazdaságnak is gyógyírt jelenthet a koronavírus-vakcina

MTI
2020. december 15. 18:08

Londoni pénzügyi elemzők szerint a koronavírus elleni oltások tömegessé válása több mint négy évtizede nem mért világgazdasági növekedést eredményezhet jövőre.

Az egyik patinás elemzőműhely, az Oxford Economics kedden ismertetett, felülvizsgált előrejelzésében közölte: az általa eddig valószínűsített 4,9 százalékról 5,2 százalékra emelte 2021-re szóló globális növekedési prognózisát.

A tanulmányban szereplő visszatekintő kimutatás szerint ez erőteljesebb növekedés lesz, mint amelyet a világgazdaság a globális pénzügyi válság után, 2010-ben elért, és meghaladja az 1980-as, illetve az 1990-es évek recessziói utáni kilábalások ütemét is. Az Oxford Economics grafikus elemzése szerint a jövő év negyedévenkénti globális növekedéseinek átlaga 1978 óta a legmagasabb lesz.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. július 15. szerda
Henrik, Roland
29. hét
Július 15.
Bíróságok napja
EZT OLVASTAD MÁR?