1 °C Budapest

Nagyot kaszálhatnak az édességgyártók, rengeteg finomságot vesznek a magyarok

MTI
2018. december 4. 19:30

Az éves édességforgalom akár 50 milliárd forinttal is bővülhet a szakszövetség szerint. Csak az ünnepek alatt 10 milliárd forintnyi árut vehetnek a magyarok.

A szezonális édességek forgalma 10 milliárd forint felett lehet decemberben, az éves édességforgalom pedig a korábbi 200 milliárd forint után akár 250 milliárdra forintra is bővülhet idén a Magyar Édességgyártók Szövetségének (MÉSZ) előzetes várakozása szerint - mondta a szakszövetség elnöke kedden, a Mi fán terem a szaloncukor? című sajtórendezvényen, Budapesten.

Sánta Sándor a Nielsen piackutató adatai alapján ismertette, hogy tavaly csokoládé Mikulásból 435 tonna, több mint 8 millió darab fogyott. Hasonlóan népszerű volt az adventi naptár, amelyből 350 ezret értékesítettek. Az ünnepi édességek 46 százalékát hipermarketek, 54 százalékát egyéb üzletek adták el - tette hozzá.

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 5. csütörtök
Ágota, Ingrid
6. hét
Február 5.
Nutella Nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. február 4. 23:51