31 °C Budapest

WHO: felejtsük el, hogy hullámokban jön a vírus, rossz az egész elképzelés

MTI
2020. július 28. 14:26

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) kedden arra figyelmeztetett, hogy az északi féltekén nem szabad nyáron sem könnyedén venni a koronavírus terjedését, mert ez a kórokozó nem viselkedik az influenzához hasonlóan szezonálisan.

Az emberek még mindig évszakokban gondolkodnak, pedig azt kell észben tartanunk mindannyiunknak, hogy ez új vírus és másként viselkedik

- mondta Margaret Harris, a WHO szóvivője Genfből online sajtótájékoztatón. A szóvivő ugyanakkor eltanácsolta az embereket attól, hogy járványhullámokban gondolkodjanak. Szavai szerint úgy tűnik, hogy egyetlen nagy hullámról van szó, amely rendre kicsit gyengül, aztán ismét erősödik.

A legjobb amit tenni lehet, ellaposítani az emelkedő görbét és aztán csökkenő ágba kényszeríteni egészen a zéró tengelyig

- mondta Harris.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. június 24. 07:07