A Lufthansa sztrájk miatt a héten összesen 96 Magyarországot érintő járat maradt ki, ami a 2026‑os Lufthansa sztrájk eddigi legsúlyosabb hazai következménye.
A Magyar Tudományos Akadémia Balatoni Limnológiai Intézete Tihanynál egy hajóról vett mintát a tóból, és megállapította: kiváló a magyar tenger vízminősége - írja a Sonline.
"A legfontosabb mutató a klorofill tartalom, Tihanynál 2,2 mikrogramm volt literenként, Keszthelynél pedig 6,6 mikrogramm, ami nagyon jó érték" - mondta a portálnak G. Tóth László, a Magyar Tudományos Akadémia Balatoni Limnológiai Intézetének igazgatója. Ez az érték legalább hat-hétszer kevesebb, mint a 70-80-as években volt, a klorofilltartalmat elsősorban kovamoszatok és zöld algák teszik ki.
Vizsgáltuk a víz átlátszóságát is, 40-90 centi mögött mozgott. A PH tartalom 8,6 volt, enyhén lúgos a Balaton, minden érték rendbe van
- tette hozzá a szakember.
NEKED AJÁNLJUK
FRISS HÍREK
Több friss hír
NAPTÁR
Tovább
2026. április 16. csütörtök
Csongor
16. hét
Április 16.
A holokauszt magyar áldozatainak emléknapja
Április 16.
A hang világnapja
Ajánlatunk
-
Rugalmas díjazás, vállalkozásra szabott megoldások – az Ultrával új szintre emeli a céges bankolást az OTP Bank (x)
OTP Bank vállalkozói számlacsomagok: minden fejlődési szakaszban olyan megoldást kínál, amely az adott cégmérethez, forgalomhoz és igényekhez igazodik.
Utazás legolvasottabb
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. április 16. 14:14

Pénzcentrum | 2026. április 16. 13:01

Agrárszektor | 2026. április 16. 14:28





