Időjárás: mire számíthatunk ma? (2018.04.30)

2018. április 30. 07:59

Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most hétfőn (2018.04.30).

Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:

Mutatjuk, milyen időjárásra készülj most hétfőn (2018.04.30).

36 órás előrejelzés

Hétfőn is többfelé kialakulhatnak záporok, zivatarok a nyárias időben, ugyanakkor hosszabb napos időszakokra is számíthatunk. Helyenként felhőszakadásra, jégesőre is számítani kell. Sokfelé élénk erős, északnyugaton és zivatarok környezetében viharos lesz a déli-délnyugati szél. A csúcshőmérséklet 25 és 31 fok között alakul.

Kedden keleten, illetve késő délutántól délnyugaton alakulhat ki egy-egy zápor, esetleg zivatar, az ország nagy részén alapvetően azonban fátyolfelhős-napos, száraz idő lesz jellemző. Az ország északi-északnyugati felén élénk lökések kísérhetik a délnyugati szelet. Hajnalban 9-16, délután 24-29 fokot mérhetünk.

Közlekedésmeteorológiai jelentés

Hétfőn ismét több helyen kell számítanunk záporok, zivatarok kialakulására, melyek vizes, csúszós útszakaszokat okozhatnak. Zivatarok környezetében hirtelen lecsökkenhet a látástávolság, a viharos széllökések jelentősebben csökkenthetik a járművek menetstabilitását, illetve jégeső, akár vízátfolyások is nehezíthetik a közlekedők dolgát egy-egy felhőszakadás által érintett területen. Zivataroktól függetlenül is sokfelé lehetnek élénk, erős déli-délnyugati széllökések, melyek szintén hatással lehetnek az járművek egyensúlyára. A napos időszakokban ugyanakkor érdemes lesz vezetés közben napszemüveget viselni. Gyermekeinket, házi kedvenceinket ne hagyjuk a tűző napon álló, zárt járműben! Balesetmentes közlekedést kívánunk!

Orvosmeteorológiai jelentés

Hétfőn sem érkezik front a térségünkbe, de marad a fülledt meleg idő, mely sokaknál panaszokat válthat ki. Főként az idősek és szívbetegek körében fordulhat elő nehézlégzés, vérnyomás-ingadozás, keringési probléma, így ők lehetőleg kerüljék a nehéz fizikai munkát. Többeknél alvásproblémák jelentkezhetnek. Zivatarok környezetében romolhat az asztmások állapota, erősödhetnek a tüneteik. A szelesebb tájakon fájhat a fejünk, izgatottabbak, nyugtalanabbak lehetünk. 11 és 15 óra között erős lehet az UV-sugárzás, ezért ügyeljünk bőrünk megfelelő védelmére! Egészségünk megőrzése érdekében fogyasszunk minél több szezonális zöldséget, gyümölcsöt!

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

KATTINTS! Folyamatosan frissülő időjáráshírek aloldalunkon

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 27. hétfő
Zita
18. hét
Április 27.
Morse nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?