1 °C Budapest

Figyelem! Összeomlott egy rendszer, korlátozták a budapesti reptér közlekedését

2018. április 3. 18:34

Az európai légi irányítás rendszereiben történő leállás miatt csupán hét gép hagyhatja el a budapesti Liszt Ferenc nemzetközi repülőteret óránként, ezért folyamatos késésekre lehet számítani. A reptér arra kéri az utasokat, hogy forduljanak a légitársaságokhoz a konkrét járatok ügyében.

"Az Eurocontrol európai repülésirányító rendszer brüsszeli központjában súlyos számítógépes hiba keletkezett, aminek következtében jelentősen korlátozni kellett az európai repülőjáratok forgalmát. 

Ez a korlátozás jelenleg óránként hét járat indítását teszi lehetővé Budapesten, az érkező járatoknál is komoly késésekre kell számítani.

Az Eurocontrol szakemberei folyamatosan dolgoznak a hiba elhárításán, de Európában több ezer járat nem, vagy csak jelentős késéssel tud elindulni"

- ez az üzenet fogadja a látogatókat a budapesti reptér honlapján. A reptér arra kéri az utasokat, hogy a konkrét járatok ügyében forduljanak az illetékes légitársasághoz.

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. január 16. péntek
Gusztáv
3. hét
EZT OLVASTAD MÁR?