17 °C Budapest

Időjárás: mire számíthatunk ma? (2018.01.30)

2018. január 30. 07:59

Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most kedden (2018.01.30).

Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:

Mutatjuk, milyen időjárásra készülj most kedden (2018.01.30).

36 órás előrejelzés

Kedden egy hidegfront hatására feltámad a nyugati-északnyugati szél, főként északon, a főváros környékén és a Dunántúli-középhegységben viharos lökések is lehetnek. Több órára kisüt a nap, egy-egy zápor csak délelőtt északon, északnyugaton alakulhat ki. Délután 7-13 fok várható.

Szerda reggel az ország keleti, északkeleti felén nagy területen fog fagyni, helyenként -4, -5 fok is lehet. Napközben változóan-erősen felhős időre számíthatunk, gyenge eső, havas eső legfeljebb délután az északi határ közelében fordulhat elő. Az időnként megélénkülő délies szélben délután 4-12 fokra készülhetünk.

Közlekedésmeteorológiai jelentés

Kedden nagyrészt száraz utakra számíthatunk, legfeljebb északon, északnyugaton fordulhat elő néhol egy-egy kisebb zápor. Ennek következtében errefelé átmenetileg nedves, csúszós útszakaszok is előfordulhatnak. Reggel még helyenként délen pára, köd okozhat korlátozott látási viszonyokat. Sokfelé élénk, erős, az Északi-középhegységben, a főváros környékén és a Dunántúli-középhegységben viharos lesz a nyugati-északnyugati szél, mely jelentősen csökkentheti a menetstabilitást. A napos időben érdemes lesz vezetés közben napszemüveget viselni. Balesetmentes közlekedést kívánunk!

Orvosmeteorológiai jelentés

Kedden gyenge hidegfronti hatás okozhat fejfájást, migrént, görcsös panaszokat. A szeles időben ingerlékenyebbek, feszültebbek lehetünk, egyeseknél koncentrálási zavar is előfordulhat. A napos idő azonban kedvez hő- és komfortérzetünknek, érdemes lesz egy séta erejéig kimozdulni a szabadba. Az influenzajárvány és a kórokozók terjedése azonban gyengítheti immunrendszerünket, növekszik a megfázásveszély. Továbbra is ajánlott a vitamindús ételek és meleg tea fogyasztása, javasolt a réteges öltözködés.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,9%, a Magnet Banknál 7,03%, a Raiffeisen Banknál 7,22%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29% . Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

KATTINTS! Folyamatosan frissülő időjáráshírek aloldalunkon

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 20. hétfő
Tivadar
17. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?