-1 °C Budapest

Időjárás: mire számíthatunk ma? (2018.01.24)

2018. január 24. 07:59

Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most szerdán (2018.01.24).

Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:

Mutatjuk, milyen időjárásra készülj most szerdán (2018.01.24).

36 órás előrejelzés

Szerdán reggel erősen felhős, borongós időre ébredhetünk, többfelé pára, köd is kialakulhat. Csapadék nem valószínű, legfeljebb néhol szitálás, gyenge hószállingózás fordulhat elő. A délies szél gyenge, mérsékelt marad. A legalacsonyabb hőmérséklet 0 és -9 fok között alakul. Napközben a déli tájakon lehet szakadozottabb a felhőzet, máshol erősen felhős, borult időre van kilátás. Északon helyenként tartósabban párás tájakkal is találkozhatunk, valamint hószállingózás, esetleg gyenge havazás is előfordulhat. Nyugaton, északnyugaton megélénkül a délies szél. A legmagasabb hőmérséklet -1 és +7 fok között alakul, északon, északkeleten lesz a leghidegebb.

Csütörtök reggel változóan felhős időre ébredhetünk, délen lehet kevesebb felhő az égen, északon és nyugaton viszont pára, köd is kialakulhat. Csapadék nem valószínű. A Dunántúl északi felén megélénkül, a magasabb tájakon megerősödik a délkeleti szél. A minimum-hőmérséklet -8 és +1 fok között alakul, a havasabb, kevésbé északi völgyekben lehet a leghidegebb.

Közlekedésmeteorológiai jelentés

Szerdán elsősorban a havasabb tájakon találkozhatunk még nedves, vizes, csúszós, esetleg latyakos útszakaszokkal a hóolvadás következtében, ugyanakkor északon gyenge hószállingózás is előfordulhat. Reggel sokfelé, napközben elsősorban északon okozhat pára, köd korlátozott látási viszonyokat. Nyugaton, északnyugaton élénk délies széllökések csökkenthetik kissé a járművek menetstabilitását. A naposabb déli tájakon érdemes lesz vezetés közben napszemüveget viselni. Vezessünk óvatosan a télies útviszonyokat figyelembe véve, a csúszós, jeges utakon tartsunk nagy követési távolságot! Balesetmentes közlekedést kívánunk!

Orvosmeteorológiai jelentés

Szerdán front nem lesz térségünkben, viszont a magasban zajló melegedés hatására az érzékenyek körében melegfronti tünetek jelentkezhetnek, így migrén, fáradékonyság, dekoncentráltság is előfordulhat. A reggeli hideg, nyirkos időben viszont a kopásos eredetű ízületi panaszok erősödhetnek fel. A borongósabb tájakon élők fáradtabbnak, levertebbnek érezhetik magukat. Immunrendszerünk erősítése érdekében továbbra is ajánlott a vitamindús ételek fogyasztása. Öltözzünk melegen, az időjárásnak megfelelően!

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

KATTINTS! Folyamatosan frissülő időjáráshírek aloldalunkon

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 17. kedd
Donát
8. hét
Február 17.
Húshagyókedd
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. február 16. 19:29