Olyan erős szél van Romániában, hogy leállították a drótkötélpályákat a Fogarasi-havasokban, és több turista a Bilea-tó környéki menedékházakban rekedt.
Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most pénteken (2017.09.08).
Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:
36 órás előrejelzés
Péntek reggel változóan, erősen felhős időre ébredhetünk, de csapadék sehol sem valószínű. A nyugati tájakon és foltokban az Alföldön pára, köd kialakulhat. Gyenge marad a légmozgás. A legalacsonyabb hőmérséklet 5 és 14 fok között alakul. Napközben is változóan felhős időre készülhetünk, több napsütés északon valószínű. Csapadék továbbra sem valószínű. A legmagasabb hőmérséklet 21 és 26 fok között alakul.
Szombat reggel is csapadékmentes, de változóan felhős időre készülhetünk. Nyugaton, északnyugaton foltokban pára, köd is előfordulhat. Gyenge, mérsékelt marad a légmozgás. A minimum-hőmérséklet 8 és 15 fok között alakul.
Közlekedésmeteorológiai jelentés
Pénteken csapadék nem valószínű, viszont a hajnali, reggeli órákban nyugaton, valamint foltokban az Alföldön pára, köd okozhat átmenetileg korlátozott látási viszonyokat. Nyugaton élénk délies széllökések csökkenthetik kissé a járművek menetstabilitását. A naposabb északi tájakon érdemes lesz vezetés közben napszemüveget viselni. Fokozott óvatossággal ajánlott közlekedni, a változékony időben feszültek, ingerlékenyek lehetünk. Balesetmentes közlekedést kívánunk!
Orvosmeteorológiai jelentés
Pénteken gyenge melegfronti hatás érvényesül. Az érzékenyek körében migrénes panaszok, felerősödő gyulladásos folyamatok és keringési zavarok is jelentkezhetnek. A felhősebb tájakon élők hangulat, közérzete romolhat, fáradékonyság is előfordulhat. Továbbra is nagy lesz a megfázásveszély, öltözzünk rétegesen! Immunrendszerünk erősítése érdekében ajánlott a vitamindús gyümölcsök, zöldségek fogyasztása.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
-
Húsz évre bebiztosították magukat: így juthat fix áron zöldáramhoz ez az ipari óriásvállalat
Tóth Zoltánt, az E.ON EIS (Energy Infrastructure Solutions) megoldásértékesítési osztályvezetőjét kérdeztük.
-
Gesztenye-feldolgozó, pizzéria, repülőgyár, fémipari vállalat - négy cég, négy iparág és azonos kihívások (x)
Az E.ON sikeres hazai kkv-kal közös együttműködésben mutatja be, hogyan tud segíteni egy energiaszolgáltató a cégek versenyképességében.








