Az extrém januári hideg jelentősen visszafogta az építőanyagok forgalmát. Ennek nem feltétlenül kellett volna így alakulnia, de a korábbi évek enyhülő telei elaltatták a szakmát.
Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most hétfőn (2016.10.17).
Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:
36 órás előrejelzés
Hétfő reggel sok lesz felettünk a felhő, inkább csak nyugaton lehet helyenként szakadozottabb a felhőtakaró. Kisebb esőre főként a Tiszántúlon számíthatunk. Délkeleten és északkeleten élénk lökések kísérhetik a déli-délkeleti szelet. Hajnalra 6 és 11 fok közé hűl a levegő. Napközben is borongós időre számíthatunk, főként északkeleten még kisebb esővel. Helyenként megélénkül a délkeleti szél, délután 10-18 fokot mérhetünk, ismét nyugaton lesz melegebb.
Kedden is sok felhő lesz felettünk, helyenként a Dunántúlon és néhol északon alakulhat ki kisebb eső, egy-egy zápor. A Tatabánya-Baja vonal mentén élénk lesz a délkeleti szél. Hajnalban 5-10, délután 10-15 fokot mérhetünk.
Közlekedésmeteorológiai jelentés
Hétfőn főként a keleti, északkeleti országrészben számíthatunk még esőtől vizes, csúszós utakra, másutt csupán jelentéktelen csapadék alakulhat ki. Napközben helyenként élénk délkeleti szél csökkenti a járművek menetstabilitását, a reggeli órákban többfelé pára, köd okozhat korlátozott látási viszonyokat. Balesetmentes közlekedést kívánunk!
Orvosmeteorológiai jelentés
Hétfőn fronthatás ugyan nem terheli szervezetünket, de következő napok borongós időjárása negatív hatással lehet hangulatunkra, közérzetünkre, fáradtabbnak érezhetjük magunkat, valamint koncentrációs zavarok léphetnek fel. Fejfájás, jelentkezhet, ingadozhat a vérnyomás. A párás, ködös időben felerősödhetnek a kopásos eredetű ízületi panaszok.
JÓL JÖNNE 10 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 10 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 210 218 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 9,97%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank (THM 10,22%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
-
A Gránit Bank ügyfelek közel 45 százaléka költségmentesen bankolt 2025-ben (x)
Jelentős részük pénzt is keresett bankszámlájával
-
A 2=3 akcióval a legkisebb turisztikai szereplők hitelfelvételi kedvét élénkíti a kormány (x)
2,5% kamat, állami támogatás, valódi segítség – új szintre lépett a turisztikai finanszírozás
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







