Meddig tart még ez az iszonyatos szél?

2015. április 29. 07:53

A viharos szél miatt tizennégy megyére és a fővárosra továbbra is elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat. A másodfokú riasztásokat viszont már mindenhol visszavonták. Az ország nagy részén szerdán is kell erős, viharos széllökésekre számítani.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat veszélyjelzése szerint Baranya, Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Komárom-Esztergom, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Vas, Veszprém, Zala és Pest megyében valamint Budapesten van érvényben elsőfokú figyelmeztetés a viharos szél miatt.

KATTINTS! Friss időjárás hírek a Pénzcentrum aloldalán

Azt írták: a Dunántúl középső és keleti területein, a Duna vonalában, valamint az északkeleti területeken délelőtt még előfordulhatnak helyenként viharos széllökések. A déli, kora délutáni óráktól mérséklődik a légmozgás.

Az előrejelzés szerint szerdán nyugat felől fokozatosan felszakadozik a felhőzet, egyre inkább a Dunától keletre valószínű eső, legtovább a keleti, délkeleti határvidéken. A Duna-Tisza közén, valamint a Tisza vonalában a front mögött még szerda késő délután is kialakulnak futó záporok. A legtöbb napsütés a Nyugat-Dunántúlon várható, a legkevesebb a keleti határvidéken és Bács-Kiskun, valamint Csongrád megye déli részén valószínű. A legmagasabb nappali hőmérséklet 13-18 Celsius-fok között valószínű. Késő estére 3-11 fokig hűl le a levegő.

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 20. hétfő
Tivadar
17. hét
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?