A tavasz hátralévő része és a nyár is az átlagosnál melegebbnek ígérkezik: ezt az erősödő El Niño-jelenség is tovább fokozhatja, ami borítékolja a nyári hőhullámokat.
Hófúvás veszélye miatt vasárnapra hat megyére első-, öt megyére másodfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Vasárnap egy erős hidegfront hoz többfelé viharos szelet és a gyors felhőátvonulásokból hózáporokat, keleten akár tartósabb hóesést.
Nappal -1, +4°C várható. Hétfő reggel nyugaton várható további havazás, a Dunától keletre viszont derült időre ébredhetünk. Többfelé még élénk, erős lesz az északi, északnyugati szél. A legalacsonyabb hőmérséklet -3 és -10 fok között alakul. Napközben többfelé lehet hószállingózás, kisebb havazás, ez alól inkább csak a Tiszántúl lehet kivétel. Az északnyugati szél továbbra is többfelé élénk, erős lehet. A legmagasabb hőmérséklet -2 és +3°C között alakul.
Részletes előrejelzéshez KATTINTS IDE!
Baranya, Somogy, Tolna, Veszprém és Zala megyére adták ki a másodfokú figyelmeztetést. Ezeken a területeken arra kell készülni, hogy friss hóval fedett területeken a viharos szél magas hótorlaszokat emelhet.
Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom és Vas megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki a hófúvás miatt.
JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 106 053 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,39%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank (THM 10,61%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Emellett Baranya, Bács-Kiskun, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém, Zala és Pest megyére valamint Budapestre az erős szél miatt ugyancsak elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
-
Milliárdokkal támogatjuk a fontos társadalmi célokat (x)
A legtöbb szempontból magyarok a kiskereskedelem óriásai
-
Évente akár 30 millió adagra is elegendő élelmiszert mentünk meg a rászorulóknak (x)
A legtöbb szempontból magyarok a kiskereskedelem óriásai
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








