Budapesten még idén kísérleti jelleggel megjelenhetnek autonóm taxik, a humanoid robotok pedig a következő hazai technológiai áttörést hozhatják.
A Széll Kálmán tér felújítása miatt változik a 18-as, az 59-es és a 61-es villamos menetrendje. A 18-as egy szakaszán, a másik két járatnak pedig a teljes hosszán pótlóbuszok járnak a hétvégén - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) szerdán. Az átalakítások miatt változik a közúti közlekedés rendje is.
A buszos pótlást azért rendelték el, mert a felújításhoz kapcsolódóan ideiglenes végállomást építenek ki. A 18-as villamos a Savoya Park és a Dózsa György tér között közlekedik, a kimaradó szakaszon 18-as jelzéssel jár majd a pótlóbusz, amelyre a 22-es járatcsalád megállóhelyén lehet majd felszállni a Széll Kálmán téren.
Az 59-es és az 59A villamos helyett a Széll Kálmán tér és a Mindszenty József bíboros tér között szintén villamospótló busz jár, amely a Széll Kálmán tér melletti Csaba utcából, a 102-es busz végállomásáról indul.
A 61-es villamos helyett a teljes vonalon busz viszi az utasokat, amelyre a Széll Kálmán téren mind lent, a buszvégállomáson, mind fent, a Csaba utcában fel lehet szállni.
A 2-es metró, valamint a 4-es és a 6-os villamos menetrend szerint, zavartalanul közlekedik majd.
Változik a villamosok közlekedése mellett a közúti forgalom rendje is: a Krisztina körút-Szilágyi Erzsébet fasor csomópontjának közlekedése jelentősen átalakul. A jelenlegi Krisztina körút-Széll Kálmán tér-Szilágyi Erzsébet fasor fő csomópont helyett ideiglenesen három kisebb, jelzőlámpás alcsomópont létesül a jelenlegi mellett a buszparkoló területén, valamint a Széll Kálmán tér északi útpályáján.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,42%, a Magnet Banknál 6,76%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,79%, míg a Raiffeisen Banknál pedig 7%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A Széll Kálmán tér felújítására mintegy nettó 5,3 milliárd forintos kormányzati, uniós és saját forrás áll a Fővárosi Önkormányzat rendelkezésre. A teljes rekonstrukció 2016 tavaszára fejeződhet be, a munkák több építési ütemben, forgalomkorlátozásokkal zajlanak.
Agrárium 2026
Green Transition & ESG 2026
Retail Day 2026
Digital Compliance 2026







