Csak a járulékos költségeket kell tételesen feltüntetnie ma a különböző utazási irodáknak, a ténylegesen fizetendő árat nem. Így az ügyfelek gyakorta találkozhatnak olcsó, azonban megtévesztő ajánlatokkal - írja a Napi Gazdaság.
Az elmúlt években egyre inkább szokássá vált a szolgáltatóknál, hogy a viszonylag alacsony díjakhoz rendkívül magas reptéridíj-, illeték- és transzfer árakat kapcsoltak, így a meghirdetett árak gyakorta megtévesztőek voltak.
Ezt kiküszöbölendő, idén nyártól azonban a TUI bruttó áron, azaz az összes járulékos és egyéb költséggel együtt hirdeti utazásait hazánkban is. Terveik szerint így az ügyfélnek a kiszámított kedvezményeken felül nem kell kalkulálni a repülőjegy árával, a reptéri illetékkel, valamint a transzferdíjakkal sem. Egyiptomi utazások esetében még a vízum költségei is benne foglaltatnak az árban - mondta Gyerő Krisztina, az utazási iroda vezetője.
Magyarországon történelmileg alakult ki az a gyakorlat, hogy az utazásszervezők a plusz díjakat külön tüntetik fel - véli Szvoboda János, a Neckermann cégvezetője. Így a Neckermann is kénytelen volt beállni a sorba és alkalmazkodni a hazai trendhez, bár Nyugat-Európában már a társaság is alkalmazza a bruttó áras ajánlatokat.
A felárak alkalmazásának egyik oka - Zám Tibor, a Best Reisen vezérigazgatójának véleménye szerint - hogy a charterjáratok esetében sok költséget az illetékbe építenek be, mert a jegyár itt igazából nem a tényleges jegyárat, hanem a gép egy ülésére szóló bérleti díjat jelent.
JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 106 053 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,39%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank (THM 10,61%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Magyarországon törvényileg kellene szabályozni a végső árak feltüntetését - véli Császár Dániel, a Quaestor Utazási Iroda marketingmenedzsere. A szabályozás mellett egyébként Zám Tibor is kiáll, valamint kiemeli: A végső ár mindig magasabb, így aki ezzel jelenik meg a piacon óriási hátrányba kerül, éppen ezért lenne szükség a szabályozásra.
-
Ott a nyomás a cégvezetőkön: lépni az AI-ban, vagy még kivárni?
Töltsd ki a kérdőívünket, csak 5 perc.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







