7 °C Budapest

Akik megtalálták a megoldást a brutális benzinárakra...

Pénzcentrum
2010. május 25. 13:02

Üzemanyaglopásra specializálódott bandák lopják egyre gyakrabban a benzint a parkoló autókból. Minden bizonnyal a történelmi csúcson lévő árak miatt szaporodnak az ilyen bűncselekmények -írja a delmagyar.hu.

Történelmi csúcson stagnál pár hete a benzin és a gázolaj ára. Ritter Ildikó, az Országos Kriminológiai Intézet munkatársa már május elején úgy nyilatkozott, hogy az üzemanyagért elkövetett bűncselekmények száma nagy valószínűséggel növekedni fog. Igaza lett: Csongrád megyében például az elmúlt időszakban egyre több benzintolvajt kapnak el a rendőrök.

Már száz éve is vizsgálták, milyen hatással vannak a gazdasági körülmények a bűncselekményekre. Megfigyelték, hogy amikor emelkedtek a gabonaárak, akkor a bűncselekmények száma is növekedett. A kriminológus szerint most ez tapasztalható a benzinnél.

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 24. kedd
Mátyás
9. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
RETAIL DAY 2026
Mi a túlélés – és a profit – valódi titka? A legkisebb webshopoktól az üzletláncokig mindenki választ kap.
Kihagyom