Az enyhe időjárási körülmények miatt elmaradt az ilyenkor szokásos roham a gumiszervizekbe. A legtöbb autós megvárja az első fagyokat és csak a hólapáttal együtt szerzi be a téli gumikat. A szervizek szerint az árverseny lecsengett, ugyanakkor jelentős veszteségeket okoz az évi 300-500 ezer darabra tehető szürkeimport - írja a Napi Gazdaság.
A szervizek abroncseladásból származó bevételeinek fele októberben és novemberben keletkezik, de az eddigi számok jóval elmaradnak a tavalyitól. A kereskedők szerint az autósokra nem jellemző az előrelátás, inkább dömpingszerűen érkeznek a szervizekbe, az utolsó pillanatban.
A céges flották megelőzik a kígyózó sorokat, a vállalati ügyfelek általában korábban ébrednek. Az importőrök szerint rendkívül kockázatos a nagyobb gumikészletek raktározása, mert az ármozgások miatt jelentős veszteségeket lehet elszenvedni.
Az autósoknak körülbelül a 40 %-a vált téli gumira, vagy a nagyon olcsó, vagy a nagyon drága téli papucsokat keresik. A kereskedőknek egyre nagyobb problémát okoz a szürkeimport, becslések szerint 300-500 ezer gumit szereznek be az autósok illegális forrásból.
Bár a rendőrség nem rendelkezik arra vonatkozó statisztikákkal, hogy a balesetek hány százaléka származik a nem az évszaknak megfelelő gumik használatából, egyes biztosítók felfüggeszthetik a casco kifizetését, ha az autós hanyagságára vezethető vissza a baleset.
Tovább csúszhat a Gellért és a Rác fürdő újranyitása: ez az új céldátum, ha végre megkapják a hitelt
A gyógyfürdők 60 millió eurós hitelkérelmét ugyan elutasította a kabinet, de a felújítások előkészítése ennek ellenére folytatódik.
-
Húsz évre bebiztosították magukat: így juthat fix áron zöldáramhoz ez az ipari óriásvállalat
Tóth Zoltánt, az E.ON EIS (Energy Infrastructure Solutions) megoldásértékesítési osztályvezetőjét kérdeztük.
-
Gesztenye-feldolgozó, pizzéria, repülőgyár, fémipari vállalat - négy cég, négy iparág és azonos kihívások (x)
Az E.ON sikeres hazai kkv-kal közös együttműködésben mutatja be, hogyan tud segíteni egy energiaszolgáltató a cégek versenyképességében.








