Kínai lesz a Volvo? Kétezer embertől válnak meg a napokban...

Pénzcentrum
2008. június 26. 09:30

A Volvo gyár a jelentős költségcsökkentő programjának részeként 2000 alkalmazott elbocsátása mellett döntött. Az intézkedés 600 fizikai és 1400 szellemi munkát végző dolgozót érint, a legtöbb elbocsátásra a Volvo göteborgi központjában számíthatnak.

A kedvezőtlen világgazdasági hatások és az emelkedő alapanyagárak következtében jelentősen megromlott a Volvo pénzügyi helyzete, a korábbi elbocsátások ellenére az idei első negyedévet is 151 millió dolláros (23,4 milliárd forintos) veszteséggel zárta a cég.

Az alkalmazottak elbocsátása része annak a globális programnak, melynek keretében 700 millió dolláros költségcsökkentést kívánnak elérni az idei évben. Az intézkedések célja a vállalat jövedelmezőségének visszaállítása és a biztonságtechnikai fejlesztések terén szerzett vezető szerep megőrzése. A legújabb környezetbarát típusokkal pedig olyan fejlődő régiókat céloznak meg a közeljövőben, mint Oroszország, Kína és Kelet-Európa.

Forrás: www.motorauthority.com


A Volvo jelenleg 25 ezer dolgozót alkalmaz világszerte és évente 450 ezer autót állít elő. A háttérben olyan híresztelések kaptak szárnyra, hogy az intézkedések hátterében valójában a Volvo-ról kialakult kép javítása áll. A Ford vezetői is céloztak már a lehetséges eladása, ezért nem mindegy milyen kép alakul ki a befektetők körében a vállalatról.

JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 106 053 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,39%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank (THM 10,61%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Belső források szerint orosz és kínai befektetők is érdeklődtek a Volvo iránt, de a Ford eddig még nem kommentálta az esetet. Korábban már a BMW és a Mazda neve is felmerült lehetséges vásárlóként, amikor a Volvo eladása szóba került.

NAPTÁR
Tovább
2026. április 8. szerda
Dénes
15. hét
Április 8.
A romák világnapja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?