34 °C Budapest
Budapest, 2025. június 10.Képviselõk szavaznak az Országgyûlés plenáris ülésén 2025. június 10-én.MTI/Hegedüs Róbert

Megszavazták: jön a beköltözési korlátozás, rengeteg magyar lakásvásárló maradhat hoppon

2025. június 11. 13:06

A parlament szerdán 141 igen, 41 nem szavazattal, 6 tartózkodás mellett elfogadta az úgynevezett "helyi önazonosság védelméről" szóló törvényjavaslatot. Így az önkormányzatok saját hatáskörben korlátozhatják a beköltözést július elsejétől.

A parlament szerdán 141 igen, 41 nem szavazattal, 6 tartózkodás mellett elfogadta az úgynevezett "helyi önazonosság védelméről" szóló törvényjavaslatot, amelynek értelmében az önkormányzatok korlátozhatják a beköltözést a településre, településrészekre - a törvény július 1-től hatályos.

A tövény kimondja, hogy a település közössége megakadályozhatja "a település lakosságszámának nem kívánt növekedését, valamint felléphet a település nem kívánt társadalmi fejlődési irányával szemben." A szöveg kijelenti, hogy a települési közösségnek végső soron jogában áll meghatározni azt, hogy a településre kik és milyen feltételekkel települhetnek be.

Mint korábban megírtuk, a törvényjavaslat hangsúlyozza, hogy alkalmazása során kerülni kell az emberi méltóság megsértését és az indokolatlan megkülönböztetést. A felmerülő legfontosabb kérdéseket ebben a cikkben válaszoltuk meg:

Ugyanakkor rögzíti, hogy bizonyos betelepülő csoportok előnyben részesítése vagy eltérő feltételek megállapítása nem minősül automatikusan diszkriminációnak.

JÓL JÖNNE 2 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 42 386 forintos törlesztővel a Raiffeisen Bank nyújtja (THM 10,35%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank (THM 11,29%-ot) és a MagNet Bank (THM 11.68%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

A szabályozás szerint az önkormányzatok évente egyszer módosíthatják a betelepülést szabályozó tartalmi feltételeket. A korlátozó intézkedések alkalmazásának előfeltétele, hogy a képviselő-testület rendeletben meghatározza a kívánt lakosságszámot, amely nem lehet alacsonyabb a KSH által közzétett 2025-ös adatoknál.

Címlapkép: Hegedüs Róbert, MTI/MTVA

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. július 31. péntek
Oszkár
31. hét
EZT OLVASTAD MÁR?