A budapesti és balatoni szállodapiac egyszerre küzd árfolyamkockázattal, repülőjegy‑bizonytalansággal és soha nem látott keresleti csúcsokkal.
Augusztus elsejéig 81 ember fulladt vízbe, tavaly ez a szám ilyenkor még csak 62 volt - derült ki az Országos Rendőr-főkapitányság pénteki sajtótájékoztatóján. Varga Balázs rendőr alezredes az ATV Híradóban arról beszélt, hogy számos tragédia elkerülhető lenne, ha az emberek tudatosabban és felelősségteljesen használnák például a szabad vizeket
Az Országos Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint idén eddig már 81-en fulladtak vízbe, míg ez a szám tavaly ilyenkor még 62 volt. Varga Balázs rendőr alezredes elmondta: a Tiszai Vízi Rendészeti Rendőrkapitányság 134 mentésből nyolc esetben közvetlen életveszélyből mentett ki embereket.
A dunai 114 mentést hajtott végre, ahol 24 esetben volt közvetlen életveszély elhárítása. A Balatonon pedig 114 esetből 233 embert tudtak kimenteni.
Az ORFK Bűnmegelőzési Osztály munkatársa egy pénteki sajtótájékoztatón a szabad vizek veszélyeiről és az egyéni felelősség fontosságáról is beszélt, hangsúlyozta, hogy aki gyengén úszik, az ne menjen mély vízbe. Idén eddig 57 rendőr kapott kitüntetést azért, mert életet mentett.
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.

-
Öreg autók, dráguló piac: komoly tartalék van még a magyar lízingpiacban (x)
Jelentős növekedési potenciált lát a magyar autó- és lízingpiacban Hanczár Zsolt, az idén 35 éves, piacvezető Euroleasing Zrt. gépjármű-értékesítési igazgatója.
-
Rosalia Borpiknik: óriás nyárindító kerti parti a Ligetben (x)
A Rosalia Borpiknik június 4–7. között ismét benépesíti a Városligetet: borok, pezsgés és nyári hangulat vár a Vajdahunyad vár mögött.







