A nemzetközi sajtó hétről-hétre a globális ingatlanpiac visszaeséséről számol be, aminek hatására egyre többen választanak más befektetési lehetőségek közül. Az ingatlanpiacban kételkedőknek a Forbes magazin megnyugtatásul összeállította a külföldi befektetők által leginkább kedvelt nagyvárosok listáját.
A lista élén New York található, az amerikai nagyváros hasonló problémákkal küzd a tengerentúlon, mint Európában London. A gazdasági teljesítmény csökkenése lassuló lakáspiaccal párosulva az értékesítési adatok csökkenéséhez vezet. A statisztikákat ugyan megszépíti a Central Parkban található nagy értékű ingatlanok értékesítése, de összességében a piac ellaposodott. A bérleti díjak 2-4 %-ot csökkentek, ennek ellenére a befektetők hosszú távon gondolkodnak.
London továbbra is az egyik legvonzóbb ingatlanpiaccal rendelkező város. Az ingatlanpiacon belül az lakás és az iroda szektor is gyengén teljesített. A földhivatali és banki adatok alapján mind az eladások, mind a hitelfelvétel területén visszaesés volt az elmúlt egy évben. A GDP 0,4 %-os csökkenése az első negyedévben ás az infláció emelkedése kellemetlenül érinti a befektetőket.
A harmadik helyen található az amerikai főváros, Washington. A lakáspiacra túlkínálat a potenciális vásárlókra alacsony hitelfelvételi kedv a jellemző. A külváros a befektetők számára most kedvező árakat kínál, a belvárosban pedig a kereskedelmi ingatlanok mindig tartják az értéküket. A politikai és üzleti világhoz kapcsolódó ingatlanoknak köszönhetően ezt az övezetet tartják az ország legértékesebb kerületének.
Az európai városok közül Párizs a negyedik, München pedig a nyolcadik a listán. Szakértők szerint a külföldi befektetők továbbra is pumpálják a pénzt a francia fővárosba. Leginkább az irodapiac fejlődik, a belvárosi üzleti övezetben kimagaslóak a bérleti megtérülési mutatók. Münchenben is az irodapiac teljesít jobban, érezhető a nemzetközi befektetők jelenléte a piacon, a lízing és bérleti díjak meglehetősen magasak. Az elmúlt három évben megnégyszereződött a külföldi befektetések értéke a városban.
Ázsiából Tokió és Szingapúr mellett két kínai város képviselteti magát a tízes listán, Sanghaj az ötödik helyen végzett, a sort pedig Hong Kong zárja. A tokiói befektetéseknek kedvez a japán gazdaság kimagasló teljesítménye és az egy százalék alatti infláció, Szingapúrban pedig a másfélszeresére nőttek az értékesítési adatok az elmúlt néhány hónapban.
JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2,5 millió forintot igényelnél, 72 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 50 760 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,29 %), de nem sokkal marad el ettől az CIB Bank 50 948 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A kínai városok közül Sanghaj lakás- és irodapiaca folyamatosan fejlődik, de az árszint még messze nem éri el a Hong Kong-ban mért adatokat. A város tovább növekszik és fejlődik a számos külföldi befektető érkezésének köszönhetően. Hong Kong Ázsia pénzügyi központja, az irodabérlet nyolcszor a lakásárak háromszor magasabbak, mint Sanghajban, de a várost már az utolsó négyzetcentiméterig beépítették.
A listán - a kilencedik helyen - szerepel még az ausztráliai Sydney, ahol nem túl gyorsan, de folyamatosan emelkednek az ingatlanárak. A kiegyenlített bérleti piac mellett stabil a kereskedelmi- és az irodaszektor is.

Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Másodszor emel bért idén a Rossmann (x)
300 millió forintot fordít munkatársai fizetéseinek növelésére az idén 30 éves drogéria, amely tavaly elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely díját.
-
A környezetbarát IT eszközöké a jövő (x)
A világ első szén-dioxid-semleges üzleti laptopja új fejezetet nyithat fenntartható digitalizációban.
-
Az élelmiszer-infláció letöréséhez nem elég a 6 árharcos multi élelmiszerlánc (x)
Az élelmiszer-inflációban jelenleg gyengülés tapasztalható, amiben a multinacionális élelmiszerláncok árpolitikája is fontos szerepet játszik.
- Nagyot tévedett a Lego
- Haladékot kaptak az uniós autógyárak
- Az év végére egyensúlyba kell hozni a béreket és az árakat, hogy legalább éves alapon ne csökkenjenek a reálbérek- mondta az Országgyűlésben, az őszi ülésszak első napján a miniszterelnök - a nap hírei
- Ukrajna vagy kapitulál, vagy megszűnik államként létezni - közölte az orosz házelnök
- A rövid orrú kutyák jobban kötődnek az emberhez - állítják az ELTE kutatói
- Nem lépnek vissza az 5 százalék alatti pártok a hétvégi választás előtt
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


