Entrance to a classroom,door was opened.

Tovább bonyolódik az elárverezett budapesti iskola kálváriája: így mégis maradhatna az intézmény

2023. szeptember 14. 08:40

A soroksári Qualitas Gimnázium épületét megvásárló befektetőcég egyik tulajdonosa azt nyilatkozta az RTL Híradónak, hogy az intézmény maradhat az épületben, feltéve akkor, ha kifizetik a bérleti díjat.

Ahogy arról a Pénzcentrumon is beszámoltunk két napja, szeptember 12-én tanítási időközben tudatták egy budapesti középiskola diákjaival, hogy az iskolát elárverezték a fejük fölül, úgyhogy menjenek haza, és holnap már ne menjenek be. Az érintett iskola a Qualits Gimnázium volt, ami egy alapítványi intézmény, és 270 tanuló tanuló tanult itt.

Az intézményben a héten online oktatás lesz, a jövő héten pedig egy másik épületben folyik majd a tanítás. Időközben viszont az ingatlant megvásárló cég azt mondta a csatorna stábjának, hogy az alapítvány tovább működtetheti az iskoláját az épületben, feltéve persze, ha kifizetik érte annak a bérleti díját.

 

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 16. csütörtök
Csongor
16. hét
Április 16.
A hang világnapja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. április 16. 19:01