A tervezett infláció mértékével egyező nyugdíjemelésre tesz a kormány javaslatot.
Érik a nyugdíjkatasztrófa: küzdelmes idők elé nézünk
Pozitívabb jövőképpel rendelkeznek a mostani tizen- és huszonévesek, azaz a Z generáció tagjai az idősebb, Y generációhoz képest egy friss felmérése alapján. Amíg az említett csoport 44 százaléka küzdelmesnek vagy elviselhetetlennek tartja a jelenlegi nyugdíjasok életét, az Y generációsok 56 százaléka van hasonló véleményen. Az időskori munkavégzéssel kapcsolatban is pozitívabb a hozzáállása a fiatalabb, jellemzően pályaválasztás előtt álló korosztálynak. Míg az Y generáció tagjainak 60 százaléka számít arra, hogy idős korában is dolgoznia kell majd, addig a Z generáció 50 százaléka gondolkozik hasonlóképp. A nyugdíjas évekre érdemes időben felkészülni, hogy az időskor ne a nehézségekről, hanem a pihenésről és hobbikról szólhasson.
Az Y generáció tagjai küzdelmesebbnek ítélik a mostani nyugdíjasok életét, mint a fiatalabb Z, vagyis az 1997 vagy azután született generáció tagjai - derül ki az OTP Nyugdíjpénztár legfrissebb kutatásából. A jelenlegi nyugdíjasok életét az Y generációba tartozó válaszadók 55,5 százaléka küzdelmesnek, vagy elviselhetetlennek tartja. Ugyanakkor a munkaerőpiacra most belépni készülő Z generáció tagjai ennél rózsásabban látják a mai nyugdíjasok helyzetét. Az ebbe a korcsoportba tartozó válaszadók kevesebb, mint fele, 43,7 százalék gondolja úgy, hogy többnyire nehézségekkel kell szembenéznie a nyugdíjas évek alatt.
Az időskorral kapcsolatos, eltérő generációs képek jól láthatóak az élethosszig tartó munkával kapcsolatos várakozások kapcsán is. Amíg a még jellemzően tanuló Z generáció tagjainak 47 százaléka gondolja úgy, hogy nyugdíj mellett is dolgozni fog, addig a már inkább aktív munkavállalónak számító, jellemzően a húszas éveinek végén, harmincas elején járó korosztály 61 százaléka már lemondott a gondtalan nyugdíjas évekről.
- nyilatkozta Nagy Csaba az OTP Nyugdíjpénztár ügyvezető igazgatója. Szeretnénk minél több fiatalnak megmutatni, hogy a tudatos tervezés elengedhetetlen ahhoz, hogy a nyugdíjkorhatár betöltése után szabadon dönthessenek arról, mivel szeretnék eltölteni az idejüket.

Egyre mélyül a nyugdíjszakadék: ebben a megyében 50 ezerrel kapnak kevesebbet az idősek a pestieknél
A budapesti átlagnyugdíj 30 ezer forintnál is több, mint országosan, Bács-Kiskun megyében pedig harmadával kevesebb az átlagos összeg, mint a fővárosban.
Sokakat vonz az, hogy a saját főnöke legyen, ráadásul többen éreztük már úgy, hogy olyan ötlettel rukkoltunk elő, ami tényleg felpörgetné a piacot.
A mostani gazdasági helyzetbe szinte bármit megtennénk, hogy spóroljunk, azonban sokan tapasztalhatják azt, hogy hiába igyekeznek, még így is elfolyik a pénz a bankszámlájukról.
Közösségi finanszírozással adnák ki újra a 2012-es év gyerekkönyvét, a Dobozvárost.
A vállalkozásunk sikere rengeteg dolgon múlhat, nem elég az ötlet, bizony kemény munkát kell fektetni a sikerbe.
-
Jó, ha tudjuk: ezek az árulkodó jelek, ha csalók akarják megszerezni a pénzünket
Az OTP szakértője szerint a legprofibb próbálkozást is felismerhetjük néhány apróságról.
-
Több mint 30 ezer tonna élelmiszert mentettek meg a kidobástól
Öt év alatt az élelmiszer-felesleg közel felét hasznosította a Tesco.
-
Fellendült a tőkebevonás a cégeknél
Túlélés, beruházás, felvásárlás – a Hiventures tőkével támogatja.
- Kiderült, hogyan élnek az állami milliókkal az otthonfelújítók
- Sokkoló látvány a turistáknak is: ide vezet az olaszországi aszály
- Bombahír Horvátországból
- Keddtől teljesen helyre áll a vasútközlekedés a Budapest-Vác-Szob vonalon
- Támogatási lehetőségek a vízmegtartó gazdálkodás ösztönzésére
- Kormányrendeletben rögzítették a HÉV-ek új nyomvonalát
Portfolio Future of Finance 2022
Energy Investment Forum 2022 - A MEKH szakmai támogatásával
Private Health Forum 2022


