A nyugdíjas társadalom jelentős részét már az abszolút elszegényedés is közvetlenül érinti.
Megállt a nyugdíjasok számának növekedése, sőt az első félévben némi csökkenés is bekövetkezett - derül ki az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság legfrissebb adataiból. A nyugdíjasok csökkenése nem meglepő a szigorodó korhatárszabályok ismeretében - írja a Napi.hu.
Kétmillió-tizennégyezer nyugdíjasnak folyósított nyugdíjat június végén az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság (ONYF), amely szerény 16 ezer fős csökkenés januárhoz mérten. Már az első negyedben magállt a nyugdíjasok számának növekedése, de a csökkenés a második negyedben lett teljesen nyilvánvaló. A következő hónapokban viszont megáll ez a trend. A csökkenés oka ugyanis az, hogy januárban megkezdődött a nyugdíjkorhatár emelése, amely a jelenlegi 62 évről fokozatosan 65 évre emelkedik.
A nyugdíjkorhatár évenként hat hónappal emelkedik, így 2014. január elseje előtt még 62 év volt a korhatár, január elsejétől viszont 62,5 év - így hat hónapra lecsökkent a nyugdíjba vonulók száma - ez áll a most tapasztalt létszámcsökkenés mögött.
-
Sok tízezer magyarnak biztosítunk munkát és megélhetést (x)
A legtöbb szempontból magyarok a kiskereskedelem óriásai
-
Itt működünk, itt adózunk, több mint 710 milliárdot fizettünk be a költségvetésbe (x)
A legtöbb szempontból magyarok a kiskereskedelem óriásai
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








