Ennyit lehet keresni a Sparnál: friss adatok a létszámról, a bérekről és a juttatásokról.
A fizikai munkakörökben két év alatt nagyobb mértékben emelkedett a fizetés, mint a szellemi beosztásban dolgozóknál.
Azoknak, akik 2021 óta nem kaptak béremelést, több mint harmadáva ér kevesebbet ebben az évben a keresetük, mint két éve - ez derül ki az economx.hu elemzéséből. Azt is írják: a reálbérek ebben az évben még tovább csökkenhetnek, a legjobb esetben is stagnálásra lehet számítani.
Bár a vállalatvezetők igyekeztek lekövetni az inflációt a béremelésekben, sok cégnél vagy területen nem teljesen sikerült ez. Leginkább a munkerőhiánnyal birkózó szektorokban dolgozók kaptak inflációt teljesen lefedő béremelést, valószínűleg azért, hogy a szektor ne szenvedjen a további elvándorlásoktól.
A fizikai munkakörökben dolgozók bére tavaly és idén összességében az infláció felett emelkedett, átlagosan 36,8 százalékkal. Ugyanakkor a szellemi munkakörökben visszaesett a vásárlóerő, átlagosan 31,2 százalékkal keresnek többet idén, mint 2021-ben.
-
Évente akár 30 millió adagra is elegendő élelmiszert mentünk meg a rászorulóknak (x)
A legtöbb szempontból magyarok a kiskereskedelem óriásai
-
Sok tízezer magyarnak biztosítunk munkát és megélhetést (x)
A legtöbb szempontból magyarok a kiskereskedelem óriásai
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








