Németországban a kormánykoalíció törvényjavaslatot készít elő, amely megszüntetné a hagyományos nyolcórás munkanapot,
Országos sztrájkot hirdetett a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete valamennyi Metro áruház dolgozói számára. A szervezet azt írja, hogy hajlandóak a tárgyalásra, ha a munkáltató érdemben meghallgatja a követeléseiket. Amennyiben ez nem történik meg, állításuk szerint további sztrájkok várhatók.
Mivel az április 12-i, egy áruházra kiterjedő figyelmeztető sztrájk óta eltelt időben a Metro vezetésétől nem érkezett ajánlat a sztrájkkövetelések kielégítésével kapcsolatosan, ezért a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete sztrájkbizottsága újabb sztrájkot hirdetett meg - írják közleményükben. A sztrájk kezdési időpontja 2019 április 17 (szerda) déli 12 óra. A sztrájk ugyanezen nap délután 16 órakor fejeződik be, és ezúttal már kiterjed valamennyi Metro áruházra. A Szakszervezet ezt írja:
Azt írják tovább, hogy nyitottak a tárgyalásokra, amennyiben a munkáltató hajlandó érdemben reagálni a követelésekre. Ha ez nem történik meg, akkor a sztrájkbizottság tagjai időben is hosszabb távú sztrájk bevezetésébe kezdenek. A Metro is megküldte az álláspontját:
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
4,8 százalékos kamatot biztosít a Gránit Bank új prémium bankszámlája (x)
A napi kamatjóváírás miatt az EBKM 4,92 százalék.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








